4 grudnia 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Walne zebranie delegatów Stowarzyszenia „Gminna Rada Kół Gospodyń Wiejskich w Tucholi”, które będzie miało nową siedzibę!

2 min read

apsik klopsik

We wtorek (28.02) w Tucholskim Ośrodku Kultury odbyło się Walne Zebranie Delegatów Stowarzyszenia „Gminna Rada Kół Gospodyń Wiejskich w Tucholi”. Podczas spotkania podsumowano m.in. działalność stowarzyszenia w 2016 r. Jednym z gości zebrania był burmistrz Tucholi Tadeusz Kowalski, który pogratulował wszystkim paniom bardzo prężnej działalności. Poinformował również o przygotowywanej, nowej siedzibie dla tucholskiego stowarzyszenia.

„W terminie około dwóch miesięcy będzie gotowa nowa siedziba stowarzyszenia znajdująca się w kompleksie budynków przy lokalu Patio. Obecnie trwają prace adaptacyjne. Pomieszczenia zostaną również wyposażone w nowe meble i sprzęt. Będzie przynajmniej tak, jak w niektórych świetlicach na wsiach. Panie do tej pory miały w zasadzie najgorsze warunki, dlatego też uważam, że jako stowarzyszenie gminne powinny mieć godne warunki” – podkreślił burmistrz.

Podczas zebrania przewodnicząca stowarzyszenia Zenobia Majka wymieniła szereg imprez, które zorganizowały poszczególne KGW. „Stowarzyszenie w 2016 roku podejmowało liczne działania związane z promocją naszego regionu: promowało nasze produkty i potrawy borowiackie, organizowało liczne imprezy, spotkania i festyny na rzecz lokalnych społeczności” – podkreśliła Zenobia Majka.

Były to m.in. spotkania z okazji Dnia Babci, Dnia Kobiet czy Dnia Dziecka. Członkinie KGW brały również udział w takich wydarzeniach, jak Targi „Lato na wsi” w Minikowie, Historyczny Pochód Borowiaków, Dzień Folkloru Borowiackiego czy Ogólnopolski Festiwal Piosenki Religijnej w ramach 57. Dni Borów Tucholskich. Panie po raz kolejny wzięły również udział w konkursie kulinarnym – bitwie smaków pomiędzy Kujawami i Pomorzem. Duży sukces odniosły członkinie KGW z Białowieży (I miejsce) oraz KGW z Legbąda (II miejsce). Z kolei KGW z Tucholi, Wielkiej Komorzy i Kiełpina otrzymały wyróżnienia.

„Serdecznie dziękuję wszystkim członkiniom stowarzyszenia za współpracę, władzom samorządowym gminy i powiatu za finansowe i materialne wsparcie naszej działalności, LGD „Bory Tucholskie” za pomoc w promowaniu wyrobów kulinarnych w regionie i kraju, Powiatowemu Zespołowi Doradztwa Rolniczego w Tucholi, Zespołowi Szkół Licealnych i Agrotechnicznych w Tucholi, Bankowi Spółdzielczemu oraz Tucholskiemu Ośrodkowi Kultury za współpracę” – powiedziała na koniec swojego wystąpienia Zenobia Majka.


tuchola.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook