25 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Wariat skuterem uszkodził jeden z naszych wozów patrolowych!

2 min read

Wtorek, koszmar miejscowych kierowców, to właśnie tego dnia z całego powiatu zjeżdżają się mieszkańcy okolicznych wsi. Wszędzie panuje szał zakupów, a niedzielni, przyjezdni kierowcy i piesi za nic mają przepisy ruchu drogowego, a tym bardziej zdrowy rozsądek. Rozpoczyna się właśnie dzień targowy, horror w okolicach „Biedronki” i marketu „Polo”. Policji jak na lekarstwo – typowe tego dnia, cóż, lepiej ścigać staruszki na rowerach, niż krewkich rolników w „Polonezach”, czy „Volkswagenach”, a nóż mają w bagażniku widły?

Sądny dzień nie ominął również nas, ściślej kierowcy naszej „dwójki” – potężnego Forda. Nasz kierowca zwolnił, a następnie zatrzymał się przez przejściem dla pieszych w okolicach marketu „POLO”, wszystko spokojnie z rozwagą. Nic to nie dało, w jego tył z impetem wjechał swoim nowo nabytym skuterem młodzieniec, którego interesowało wszystko z wyjątkiem drogi. Przebudzenie miał bolesne…

Po chwili do miejsca zdarzenia dotarł radiowóz policyjny, straż oraz pogotowie. Wszystko zakończyło się na strachu. Policjantki oceniły sytuację i ukarały mandatem sprawcę – kierowcę skutera, nasze auto ma uszkodzony zderzak, nikomu nic się nie stało. Ucierpiał skuter i duma jego „kierowcy”.

Sytuacja wydaje się być jak z podręcznika, chwilami prorocza, zwłaszcza teraz, kiedy weźmiemy udział w niezwykłym spotkaniu poświęconemu właśnie takim sytuacjom, a które poprowadzi już w najbliższy piątek znany dziennikarz – Maciek Zientarski, specjalnie dla uczniów szkół w Żalnie i Kęsowie, a wszystko dzięki świetnemu pomysłowi Straży Gminnej w Kęsowie i miejscowych władz.

(red.)

Fot. wprowadzajaca Shutterstock

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook