25 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Watra wędrownicza – największa impreza harcerska w województwie kujawsko-pomorskim w 2012 r

4 min read

W najbliższych dniach na terenie całego województwa odbywa się jedna z największych imprez ZHP w tym roku, kierowana do młodzieży licealnej i studentów – Watra Wędrownicza. W tym roku liczba zgłoszeń sięgnęła prawie tysiąca chętnych, z których zakwalifikowanych do udziału zostało 800 osób. Tyle wędrowników z całej Polski przemierzy województwo kujawsko-pomorskie, aby spotkać się w Harcerskim Centrum Edukacji Ekologicznej „Funka” – jednym z najstarszych ośrodków harcerskich naszej Chorągwi.

Wspaniały pomysł, kapitalna inicjatywa! Harcerze kolejny już raz, dzięki swojej pracy roznieśli w proch i pył medialne stereotypy, dotyczące polskiej młodzieży. Zorganizowana forma wypoczynku połączona z edukacją, czegóż chcieć więcej? Chyba tylko bliższych informacji o wspaniałym przedsięwzięciu.

Poznajmy je za pośrednictwem słów z witryny: http://watra2012.zhp.pl

WYJDŹ W ŚWIAT to hasło, które towarzyszy nam nie od dzisiaj na naszym wędrowniczym szlaku. Pierwsze Wasze, jak i nasze, skojarzenie związane z tym hasłem to zapewne Dewiza Wędrownicza. Dalej możemy przeczytać „zobacz, pomyśl – pomóż czyli działaj”. To właśnie tymi słowami oraz z ideami z Kodeksu Wędrowniczego powinniśmy się kierować na co dzień. Czy to robimy? Czy nasze działanie mówi o tym? Mamy nadzieję, że tak i że będziemy mogli się o tym przekonać na Wędrowniczej Watrze 2012.

WYJDŹ W ŚWIAT to też hasło tegorocznej Watry, Watry na której nie może CIEBIE zabraknąć! Będzie organizowana już po raz dziesiąty, dlatego chcemy, aby była wyjątkowa. Gwarantujemy moc niezapomnianych wrażeń, nowych przyjaźni, umiejętności oraz możliwość znalezienia się w magicznym miejscu, jakim jest Funka i jej okolice.

Nasz program, tradycyjnie już, został podzielony na kilka obszarów, a mianowicie:

• Co w trawie piszczy?
• Wyciąg z profesjonalizmu
• DS Entuzjazm
• Primus Inter Pares

Zastanawiacie się zapewne co ukryte jest pod tymi hasłami? Uchylmy nieco rąbka tajemnicy!

Co w trawie piszczy?

– czyli program organizatorów. To przede wszystkim niezapomniane koncerty, występy znanych oraz mniej znanych artystów sceny muzycznej, jak i kabaretowej. Zorganizujemy również dla Was warsztaty specjalnościowe: kurs gotowania w terenie, wspinaczki, warsztaty z tańca irlandzkiego, ratownictwa, survivalowe i wiele innych. W czasie zajęć będziecie też mieli możliwość skorzystania z bogatej oferty bazy m.in. pracownii limnologicznej, entomologicznej czy astronomicznej. Ponieważ Funka umieszczona jest tuż nad jeziorem, rzecz jasna nie może zabraknąć regat referatów – szykujcie zatem swoje patenty żeglarskie! Na naszej imprezie zjawią się także żołnierze, by zaprezentować swoje umiejętności (w końcu za mundurem panny sznurem ;). Nie zabraknie oczywiście pokazu animacji filmowych, które stworzycie w ramach jednego z zadań przedzlotowych. Będziemy mogli oglądać również wasze zmagania podczas Konkursu Piosenki Wędrowniczej, jak i Turnieju Piłki Plażowej.

Wyciąg z profesjonalizmu

– czyli blok poświęcony Waszym zajęciom. Będziecie je prowadzić w piątek i sobotę. To tutaj pokażecie co robicie najlepiej i podzielicie się tym z innymi. Będziecie też mogli zaczerpnąć garść inspiracji z doświadczenia innych środowisk -nie tylko polskich, bo spotkacie także skautów z zagranicy. Znajdziecie zapewne również mnóstwo pomysłów na tematy zbiórek w nadchodzącym roku harcerskim i akcje godne wyczynu wędrowniczego. Wiemy, że zakres dziedzin, umiejętności, które posiadacie, w których jesteście mistrzami, jest szeroki. Liczymy, że i na Watrze będziemy mogli zobaczyć, doświadczyć na żywo tej różnorodności. Pokażcie na co Was stać! Pokażcie, że zasługujecie na miano Wędrowników.

DS Entuzjazm

– czyli program prowadzony przez akademików (członków kręgów akademickich). Będziecie mogli przekonać się po raz kolejny o tym, że akademicy wcielają w życie swoje hasło przewodnie „Solidność. Kreatywność. Entuzjazm.” dzięki czemu zobaczycie jak różnorodna jest gama naszych możliwości i pomysłów. To z akademikami staniecie na głowie, by zobaczyć świat do góry nogami, dowiedzieć się nowych rzeczy, usłyszeć jak zrobić coś z niczego i przekonać się jak wielka może być kreatywność i jak bardzo zarażający jest entuzjazm akademicki. Akademików spotkacie także w kawiarence akademickiej, w której będziecie mogli nie tylko napić się ciepłej herbaty czy posilić, ale także porozmawiać, pośpiewać w przyjemnej atmosferze. A to wszystko rzecz jasna do późnych godzin nocnych (a właściwie do bardzo wczesnych godzin porannych 😉

Primus Inter Pares

– czyli program instruktorski. Jest on skierowany do drużynowych, przybocznych drużyn wędrowniczych oraz instruktorów pracujących z zespołami wędrowniczymi. W tym bloku oferujemy Wam zajęcia podnoszące Wasze umiejętności liderskie, doskonalące wiedzę dotyczącą metodyki wędrowniczej. Tym samym umożliwiamy Wam wejście na kolejny level (poziom) wędrownictwa. Nie zabraknie rzecz jasna konferencji instruktorskiej na temat kierunków ruchu wędrowniczego, w którym każdy z Was ma swój udział i dokłada swoją cegiełkę. W czasie Watry będziecie też oczywiście mieli okazję do spotkań i rozmów na żywo z członkami Referatów oraz instruktorami Wydziału Wędrowniczego GK ZHP. Program ten jest tworzony we współpracy z Szarą Drużyną..

Piękna idea, obejrzymy ją wspólnie? Załatwione…

 

(red)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook