22 stycznia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Ważne punkty na mapie potrzeb mieszkańców Kiełpina

1 min read

W Kiełpinie odbyło się coroczne zebranie sołeckie. Burmistrz Tucholi Tadeusz Kowalski poinformował zebranych, że niedługo nastąpią zmiany w statucie sołectw.

Statut będzie dostosowany do kadencji samorządowców, sołtys będzie miał kadencję pięcioletnią podobnie jak samorządowcy i radni. Nastąpią przy okazji kosmetyczne zmiany. Nie będzie brana pod uwagę wymagana dotychczas frekwencja podczas zebrań sołeckich.

Na zebraniu dokonano podziału funduszu sołeckiego, w kwocie prawie 40,5 tys. złotych.
Na utrzymanie czystości oraz na zakup płyt jumbo przeznaczone zostanie 13 tysięcy złotych. Trzy tysiące złotych kosztować będzie utrzymanie zieleni. Kultura i sztuka to trochę ponad 24 tys. zł. Składać się na nią będzie: remont świetlicy 10 tys. zł (burmistrz zadeklarował, że Urząd pomoże przy zakupie materiałów budowlanych i da swoje moce przerobowe), utrzymanie Domu Strażaka to około 9 tys. zł, 4 tys. złotych kosztować będzie zaś nowa chłodziarka do kuchni Domu Strażaka, na organizacje imprez okolicznościowych 1,3 tys. złotych.

Poruszono też sprawy drogowe, a w szczególności zauważono, że
dla powiatu jest to porażka i wstyd, że mieszkający przy drodze powiatowej z Kiełpina do Plaskosza nie doczekali się jeszcze jej naprawy. Nadzieja jednak w tym, że jest wykonywany projekt jej przebudowy, a dokładnie przygotowywane są podkłady geodezyjne. Remont drogi zacznie się w 2020 roku.


by Szymon Chyła

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook