27 stycznia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Weekend z kulturą, zapraszamy do Torunia

2 min read

SONY DSC

Na najbliższe weekendowe spotkanie z kulturą polecamy przede wszystkim koncerty noworoczne w Filharmonii Pomorskiej, Ośrodku Chopinowskim w Szafarni, Kujawsko-Pomorskim Centrum Kultury oraz Salon Poezji w Teatrze Horzycy w Toruniu.

Nieodparty czar złotych przebojów operetki, czyli nastrojowych arii i duetów czeka na gości Filharmonii Pomorskiej w najbliższych dniach dwukrotnie – w piątek i sobotę (4 i 5 stycznia). Wtedy to przy towarzyszeniu Orkiestry symfonicznej FP pod dyrekcją Macieja Niesiołowskiego przeboje między innymi Straussa, Lehara i Kalmana zaśpiewają Anita Maszczyk – sopran i Michał Musioł – tenor. Więcej na stronie filharmonii.

 

Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy w piątek (4 stycznia) i Ośrodek Chopinowski w Szafarni w sobotę (5 stycznia) odwiedzi podhalański zespół Zospa, który wykona góralskie kolędy i pastorałki, a także kolędy tradycyjne zagrane na góralską nutę. Więcej na stronie KPCK i Ośrodka Chopinowskiego.

Na spotkanie z twórczością Haliny Poświatowskiej zaprasza w niedzielę (6 stycznia) Teatr im. Wilama Horzycy. Podczas kolejnego Salonu Poezji wiersze poetki czytać będą znana aktorka Joanna Trzepiecińska oraz aktorzy toruńskiego teatru. Poezja bohaterki spotkania wzrusza, ale też potrafi zaskoczyć autoironią i buntem wyrażonym za pomocą słów. Dlatego warto odkryć na nowo wiersze Poświatowskiej – poetki, która żyła intensywnie i odważnie, tocząc nierówną walkę z chorobą. Więcej na stronie teatru.

 

Filharmonia Pomorska, Ośrodek Chopinowski w Szafarni, Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury oraz Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu są instytucjami kultury samorządu województwa kujawsko-pomorskiego.


kujawsko-pomorskie.pl

Fot. TOKiS – PRESS

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook