22 października 2020

Weekend z muzyką i obrazem

2 min read
Wiedeński Koncert Karnawałowy w Filharmonii Pomorskiej, balet „Kopciuszek” w Operze Nova, koncert w Szafarni i dwie wystawy w Galerii i Ośrodku Twórczości Dziecka – tak zapowiada się najbliższy kulturalny weekend w województwie.
W Filharmonii Pomorskiej w piątek (23 stycznia) karnawał w wiedeńskim stylu. Orkiestra symfoniczna FP zagra utwory Straussa, Lehára i Kálmána. Partie sopranowe wykona Iwona Socha, a Andrzej Lampert zaśpiewa partie tenora. Koncert uświetni pokaz tańca w wykonaniu pary mistrzowskiej z Fabryki Tańca w Bydgoszczy, Marty Lewandowskiej i Łukasza Chojaka. Więcej informacji tutaj.
W piątek i w sobotę zapraszamy do Galerii i Ośrodka Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu na dwie wystawy. Pierwsza prezentuje grafiki dzieci i młodzieży z Pilzna, miasta leżącego w Czechach.
Różnorodne prace przedstawiają m.in. faunę i florę, motywy architektoniczne oraz muzyków. Druga ekspozycja to „Familijna wystawa”. Zwiedzający mogą oglądać prace trzech pokoleń artystycznych rodzin. Obie wystawy będą otwarte do 21 lutego. Więcej informacji tutaj.

W weekend w Operze Nova w Bydgoszczy obejrzymy balet Segiusza Prokofiewa „Kopciuszek”. Przedstawienie urzeka obrazami wyczarowanymi przez światło i muzykę. Choreografia łączy elementy tańca klasycznego i nowoczesnego. Spektakl adresowany jest zarówno do dorosłych, jak i dzieci. Więcej informacji tutaj.

W niedzielę (25 stycznia) zachęcamy do wysłuchania koncertu „W świecie dźwięków i słowa” w wykonaniu Patryka Kusiaka w Ośrodku Chopinowskim w Szafarni. Młody, zdolny pianista zagra m.in. utwory Chopina i Beethovena. Występ będzie połączony z recytacją poezji.  Na koncert do Szafarni można dojechać Chopin Busem. Z Torunia autobus odjeżdża o 15.30 spod Urzędu Marszałkowskiego i o 15.40 z przystanku przy markecie Obi, natomiast z Golubia-Dobrzynia o 16.30 sprzed Starostwa Powiatowego. Powrót około pół godziny po koncercie. Więcej informacji tutaj.
________________________
(red.)
Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook