23 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Weekend z nietrzeźwymi kierującymi

2 min read

Mimo licznych kampanii i ostrzeżeń prowadzonych przez policję, nadal po drogach poruszają się kierowcy będący pod wpływem alkoholu. Efektywne i sprawne działania miejscowych funkcjonariuszy w połączeniu z troską o bezpieczeństwo na drodze uczestników ruchu, doprowadziły do wyeliminowania kolejnych amatorów jazdy na „podwójnym gazie”.

W piątek (14.06.19r.) w Szumiącej, kierowca wraz z pasażerami dokonali ujęcia obywatelskiego nietrzeźwej kierującej. Mężczyzna jadąc trasą Bysław- Szumiąca zauważył, jak jadąca audi zaczęła wykonywać niebezpieczne manewry na drodze. Kobieta poruszała się tzw. „wężykiem” od prawej do lewej krawędzi jezdni. Następnie skręciła w jedną z bocznych ulic, gdzie mężczyzna podjął próbę zatrzymania amatorki czterech kółek. Okazała się ona skuteczna. Wezwany na miejsce patrol policji, potwierdził, że 39-letnia mieszkanka powiatu tucholskiego znajduje się w stanie nietrzeźwości. Stężenie alkoholu w organizmie kobiety w tym przypadku wynosiło ponad 2 promile. Samochód, którym kierowała nie miał już poprzedniego zderzaka oraz tablicy rejestracyjnej. Policjanci zatrzymali kobiecie prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny. Dzięki wzorowej postawie obywateli została wyeliminowana kolejna osoba nietrzeźwa.

W sobotę (15.06.19r.) w Główce doszło do zdarzenia drogowego, w którym to motorowerzysta, wywrócił się na prostym odcinku drogi. Policjanci ruchu drogowego sprawdzili stan trzeźwości amatora „dwóch kółek”. Urządzenie wskazało, że u  37-letniego motorowerzysty stężenie alkoholu w organizmie wynosi ponad 2 promile.

W niedzielę (16.06.19r.) w Iwcu policjanci z posterunku w Cekcynie zatrzymali do kontroli rowerzystę. Kontrola stanu trzeźwości u 58- letniego mieszkańca powiatu tucholskiego, wskazała ponad 2 promile.


sierż. szt. Bartosz Wiese

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook