18 kwietnia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Wernisaż Art Deco Elżbiety Pieczki

2 min read

7W środę 4 grudnia 2013 roku odbył się wernisaż twórczości Elżbiety Pieczki, która od lat współpracuje z biblioteką. Pracuje jako nauczyciel plastyki w Gimnazjum nr 1 w Tucholi. Przygotowuje w bibliotece wystawy prac plastycznych swoich uczniów, bierze aktywny udział z młodzieżą we wszystkich konkursach plastycznych organizowanych przez naszą placówkę.

Urodziła się w Chojnicach. Jest absolwentką Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Bydgoszczy oraz Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. W 2006 roku ukończyła studia podyplomowe z informatyki i techniki na Politechnice Koszalińskiej.

Wystawa stanowi plon kilku lat pracy i jest drugą wystawą indywidualną,
pierwsza miała miejsce w 2001 r. w Tucholskim Ośrodku Kultury. Prezentowała swoją twórczość poza Tucholą m.in. w Gdańsku, Wejherowie, Słupsku, Somoninie Poza rękodziełem chętnie zajmuje się papieroplastyką oraz projektowaniem dekoracji wnętrz, zwłaszcza tych we własnym domu.

Jak sama mówi:

Każda z wystaw jest dla mnie nowym i ciekawym doświadczeniem, szansą poznania nowych ludzi, nawiązania kontaktów z innymi twórcami. Daje okazję do wymiany doświadczeń, wiedzy i umiejętności artystycznych. Jest też niewątpliwie dużą satysfakcją płynącą z możliwości prezentowania własnej twórczości, inspiracją do nowych pomysłów i dalszej pracy.

Swoją wiedzą i umiejętnościami dzieli się z innymi organizując i prowadząc warsztaty plastyczne zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i dorosłych.

Spotkanie, które poprowadziła Grażyna Zielińska-Woźna odbyło się w bardzo sympatycznej atmosferze w gronie rodziny, przyjaciół, znajomych oraz miłośników sztuki i stałych uczestników imprez w bibliotece.

Wszyscy byli pod dużym wrażeniem oglądanych prac, zachwycały bombki oraz aniołki na choince, a także piękne, koronkowe firanki.

__________________________

Źródło: MBP Tuchola

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook