25 stycznia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Wernisaż wystawy „Pędzlem haftowane” i koncert pt. Miłość jest niebieska

1 min read
We wtorek 13 lutego w Muzeum Borów Tucholskich otwarto wystawę malarstwa „Pędzlem Haftowane” Stanisławy Neubauer, w trakcie której odbył się koncert pt. „Love is blue”w wykonaniu Sandry Łangowskiej i Kazimierza Żarskiego z gościnnym występem Natalii Muchowskiej i Damiana Kolassy. Gości powitał i uroczystego otwarcia wystawy dokonał Wicestarosta Tucholski Zenon Poturalski.

Motywem przewodnim wystawy są kaszubskie wzory. Kaszubskie wzory, które autorka przekształca w nowe formy i kolorystyczne rozwiązania. Rozkwitające pąki kwiatów oraz miękkie, smukłe kształty przywodzą na myśl rozwijające się uczucia i emocje. To rozwijające uczucie towarzyszyło uczestników przez cały wtorkowy wieczór, a to za sprawą koncertu który odbył się w przeddzień  święta zakochanych.

Koncert „Love is Blue” w wykonaniu Sandry Łangowskiej i Kazimierza Żarskiego  to historia miłości wyśpiewana balladami jazzowymi i soulowymi.  Śpiew uzupełniała recytacja tłumaczeń piosenek ułożona w formie poetyckiej.  Przejmujące teksty czytali uczniowie Technikum Leśnego w Tucholi Natalia Muchowska i Damian Kolassa


tucholski.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook