23 stycznia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

”Węzełki i sploty” Jolanty Surmy

2 min read
Muzeum Borów Tucholskich serdecznie zaprasza na otwarcie wystawy tkaniny artystycznej ”Węzełki i sploty” Jolanty Surmy. Wernisaż odbędzie się 21 lutego (piątek) o godz. 17:00 w sali wystaw czasowych Muzeum Borów Tucholskich.

Otwarcie wystawy poprzedzą warsztaty wyplatania kwiatów ze sznurka sizalowego, które poprowadzi artystka od godziny 14:00. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Zapisy w Muzeum Borów Tucholskich (Tuchola, ul. Podgórna 3) oraz pod nr tel. 52 334 21 89.

Jolanta Surma pochodzi ze Złotowa w Polsce, jest artystką,  ekspertem w dziedzinie tkactwa artystycznego. Pani Jolanta świętowała 35 lat swojej pracy artystycznej.

Zajmuje się głównie techniką makramy i sztuką tekstylną. Inspiracje do jej pracy pochodzą z natury: z roślin, kwiatów, zwierząt i krajobrazów. Jej prace zadziwiają oryginalnością i precyzją. Obrazy jej autorstwa charakteryzują ekspresją kolorów, kształtów i form.

Dzieła upiększają i wzbogacają wrażenia estetyczne miejsc, w których się znajdują. Makramy p. Jolanty zdobyły wiele nagród i wyróżnień w krajowych i międzynarodowych konkursach plastycznych i rzemieślniczych. Macrames były wystawiane w całej Polsce, a także w Londynie, Berlinie i Sofii (Bułgaria). Dekorują ściany w domach: w Polsce, Niemczech, Francji, Grecji, USA, Australii i wielu innych krajach. Prace artystki odegrały ważną rolę w znanym filmie „Mroczne cienie” z Johnem Deppem i Michelle Pfeiffer – do celów filmowych p. Jolanta stworzyła  ponad 20 rekwizytów.

Gość tucholskiego muzeum opublikowała książkę „Makrama. Kwiaty sznurkiem wyplatane”, książka ukazała się w języku polskim i angielskim.

Artystka ukończyła Wyższą Szkołę Reklamy w Pile, Uniwersytet Rzemiosła Ludowego w Woli Sękowej, a  w Bydgoszczy zdobyła dyplom pedagogiki . Artystka jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Artystów Plastyków, a także założycielem i Prezesem Stowarzyszenia Artystów Plastyków „Pasja” w rodzinnym mieście Złotów.

Zapraszamy już w najbliższy piątek.

(red.)
Fot. Internet.
Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook