17 stycznia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

W miejscowości Przy Szosie Bydgoskiej staną nowoczesne i energooszczędne lampy

2 min read

Szanowni Państwo, a jednak cuda się zdarzają. Jeszcze nie opadły pyły ostatniej sesji Rady Miejskiej w Tucholi, podczas której Pan Radny Obuchowski wspominał o oświetleniu przejścia dla pieszych przy Czarnej Drodze, a tutaj już takie cuda.

Bo niewątpliwie takim cudem będzie założenie oświetlenia przy Szosie Bydgoskiej. Widać wyraźnie, że Pan Burmistrz wziął sobie głęboko do serca problem doświetlenia lokalnych ulic i miejscowości, bo…

Budowa oświetlenia drogowego Przy Szosie Bydgoskiej to kolejna inwestycja, którą zrealizuje gmina Tuchola. Decyzję w tej sprawie podjął burmistrz Tucholi Tadeusz Kowalski.

„Obecnie przygotowujemy specyfikację dla tego zamówienia. Projekt zakłada ustawienie 42 słupów oświetleniowych z oprawami typu LED. Inwestycja z pewnością przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa na drodze. Skorzystają na tym nie tylko kierowcy, ale również użytkownicy ścieżki pieszo-rowerowej, która w tym miejscu przebiega”

– podkreśla burmistrz.

Po przygotowaniu specyfikacji zostanie ogłoszony przetarg na wykonanie tego zadania. O szczegółach będziemy na bieżąco informować.

Przypomnijmy, że w tym roku gmina Tuchola realizuje szereg inwestycji. Wśród nich jest m.in. budowa Domu Dziennego Pobytu dla seniorów, przebudowa targowiska położonego przy ul. Nowodworskiego, przebudowa ulic: Parkowej, Kruczej i Gołębiej w Rudzkim Moście, przebudowa ul. Cegielnianej, rozbudowa i przebudowa świetlicy wiejskiej w Białowieży.

W tegorocznym budżecie jest również budowa ścieżki rowerowej z Tucholi do Bladowa. Na to zadanie gmina Tuchola otrzymała dofinansowanie na poziomie 60% w ramach konkursu ogłoszonego przez Urząd Marszałkowski Województwa-Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu. W tej chwili trwają niezbędne procedury.

„Czekamy na wydanie tzw. ZRID-u, czyli decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej. Po jej otrzymaniu będziemy mogli podpisać umowę z urzędem marszałkowskim i ogłosić przetarg na wykonanie ścieżki z Tucholi do Bladowa. To jedna z tych inwestycji, które wyraźnie poprawią bezpieczeństwo użytkowników drogi, a to jest naszym priorytetem” – dodaje burmistrz Tadeusz Kowalski.

Inwestycja ma być gotowa jeszcze w tym roku.

Treść tego artykułu wziął sobie również głęboko do serca jeden z lokalnych internautów, który trafnie stwierdził, że chciałby, aby wybory samorządowe były każdego roku. Trudno się z tym panem nie zgodzić. Choć i tutaj we wszystkim dopatrujemy się lekkiej ironii, również losu, można się cieszyć tym, że światłość wiekuista dotrze nie tylko do pobliskiego Klocka, ale również do (kto wymyślił tę nazwę?) „Przy Szosie Bydgoskiej”.


(mrf.)

tuchola.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook