3 grudnia 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

W/g PiS dwukadencyjność w samorządach ograniczy układy. Czytelnicy ocenili…

2 min read

To była bardzo surowa ocena pomysłu, który obecny rząd chce wprowadzić w życie w tempie iście ekspresowym.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas pamiętnego  spotkania z działaczami PiS w Opolu, „wydukał” z siebie, że już teraz należy podjąć działania, aby dobrze przygotować się do wyborów samorządowych. Zapowiedział rewolucję w ordynacji wyborczej. Ma ona dotyczyć lokalnych włodarzy, którym okres kadencji zostanie z góry narzucony, ba, mało tego, prawo będzie działało wstecz. Oficjalnym pretekstem jest ograniczenie układów (czytaj korupcji).
Włodarze poczuli się dotknięci do żywego i nie zamierzają się poddawać, według nich,  krzywdzącym ocenom Prezesa i Jego świty. Będą protesty na masową skalę, taką decyzję podjęli podczas spotkania w Gdańsku i w Bydgoszczy.
Oficjalne pismo, które wystosowali do posłów i senatorów, nie pozostawia cienia wątpliwości, to będzie otwarta wojna, o władzę i odzyskanie dobrego imienia. Co ciekawe, Prezes PiS-u uogólniając, skrzywdził niektórych włodarzy, którzy są od lat bezpartyjnymi i cieszą się powszechnym, społecznym zaufaniem najbliższego środowiska.
Dla Prezesa nie ma to najmniejszego znaczenia, będzie dążył do przejęcia stanowisk w gminach i powiatach. Zaprzeczając sobie samemu, bo wprowadzając partyjnych zauszników, dokonuje skoku na samorządy.
W całej tej awanturze, nas interesowały odpowiedzi na pytanie: W/g PiS dwukadencyjność w samorządach ograniczy układy. Jak sądzisz?
Ocena sytuacji przez Czytelników przeszłą nasze najśmielsze oczekiwania. Odpowiedzi udzieliło łącznie – 825 osób.
„Tak” odpowiedziało 527 osób, co stanowi aż 64% zapytanych,
„Nie” odpowiedziało 297 osób, co stanowi 36% zapytanych,
„Nie wiem”, odpowiedziała tylko jedna osoba.
Nasi Czytelnicy mówią jasno: Dwukadencyjność w samorządach nie ograniczy układów. Co niepokoi najbardziej, Czytelnicy dopuszczają jednak, że postawy korupcjogenne są możliwe, ale to tryb przypuszczający.
__________________________
(red.)
Fot. Tvn24
Przydatne linki:
kopiuj/wklej
http://tokis.pl/newsroom/stanowisko-wojtow-burmistrzow-prezydentow-i-sarostow-woj-kujawsko-pomorskiego-w-sprawie-zagrozen-dla-samorzadnosci-terytorialnej-w-polsce/
http://tokis.pl/felieton-autorski/zaprotestuja-w-obronie-koryta-czyli-pikieta-samorzadowcow-w-warszawie-tuz-tuz/
http://tokis.pl/newsroom/dwukadencyjnosc-nie-przejdzie-wlodarze-zakladaja-kos-a-czyli-komitet-obrony-samorzadow/
Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook