27 listopada 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Wiceminister Zieleniecki w Bydgoszczy i spotkanie bez tucholskich mediów

2 min read

16 lutego Minister Elżbieta Rafalska oraz wiceministrowie rozpoczęli cykl spotkań dotyczących przeglądu funkcjonowania rządowego programu „Rodzina 500 plus”, pomocy społecznej oraz polityki senioralnej. Tego dnia w Bydgoszczy gościł wiceminister Marcin Zieleniecki.

Spotkanie z przedstawicielami gmin oraz ośrodków pomocy społecznej poprzedziła konferencja prasowa, którą rozpoczął wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz.

Rok temu zaczęliśmy konsultacje programu „Rodzina 500 plus” w naszym województwie, jak wiemy program został wdrożony od 1 kwietnia 2016 r. z bardzo dobrymi efektami dla naszego społeczeństwa. Głównym jego celem jest przede wszystkim poprawienie sytuacji demograficznej naszego kraju, ale również poprawa jakości życia polskich rodzin, poprawa warunków życia polskich dzieci i to jest tak naprawdę inwestycja polskiego rządu w rodzinęmówił przedstawiciel rządu w terenie.

W trakcie spotkania z dziennikarzami wojewoda poinformował o środkach jakie przeznaczane są dla rodzin – Do kujawsko-pomorskich rodzin w 2016 r. trafił blisko miliard złotych, a w 2017 r. będzie to powyżej 1,2 miliarda. W tym roku czekamy również na wymierne efekty demograficzne, mamy już pierwsze symptomy że jest dobrze, ale oczywiście na twarde dane musimy poczekać ­­– powiedział Mikołaj Bogdanowicz.

Rozpoczynając swoje wystąpienie wiceminister Marcin Zieleniecki mówił o idei rozpoczętych cyklicznych spotkań – Dzisiejsze, czwarte już spotkanie w regionie ma na celu podsumowanie pierwszego roku realizacji programu „Rodzina 500 plus”. Powoli przywykliśmy do tego, że taki program wsparcia polskich rodzin ma wielorakie cele: od demograficznych przez zwalczanie ubóstwa, ale również te mające na względzie podniesienie poziomu konsumpcji w Polsce, czyli również cele gospodarcze. Dzisiejsze spotkanie wiąże się także z realizacją obowiązku przeglądu systemu świadczeń rodzinnych w Polsce, obejmujących nie tylko świadczenia wychowawcze, ale także system zasiłków, dodatków do świadczeń rodzinnychmówił wiceszef resortu rodziny, pracy i polityki społecznej.

Po spotkaniu z dziennikarzami wiceminister oraz wojewoda spotkali się m.in.: z przedstawicielami gmin, ośrodków społecznych, Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej oraz pracownikami Wydziału Polityki Społecznej Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego.

************

Niestety, nie uznano za stosowne powiadomić lokalnych mediów  POWIATU TUCHOLSKIEGO, o zbliżającej się wizycie i spotkaniu decydentów. Wniosek nasuwa się sam: o nas bez nas. „Dobra zmiana” brnie coraz dalej i głębiej… w ślepą uliczkę.


(red.)

bydgoszcz.uw.gov.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook