14 maja 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

„Widzimy, reagujemy, przeciwdziałamy” – konferencja w Zaciszu

2 min read

W tym roku, wyjątkowo, TOKiS – PRESS nie uczestniczył w jednej z najciekawszych konferencji mijającego roku. Nie oznacza to, że nie dostrzegamy wagi problemu, o którym debatujemy od 2 lat.

Komendant tucholskich policjantów wspólnie ze starostą tucholskim już po raz drugi byli organizatorami Powiatowej Interdyscyplinarnej Konferencji na temat przemocy w rodzinie pod tytułem „Widzimy, reagujemy, przeciwdziałamy”.

„Widzimy, reagujemy, przeciwdziałamy” to tytuł  Powiatowej Interdyscyplinarnej Konferencji na temat przemocy w rodzinie. To już drugi taki zjazd zorganizowany przez komendanta tucholskich policjantów i starostę tucholskiego. W trwającym dwa dni przedsięwzięciu uczestniczyli przedstawiciele instytucji zajmujących się przeciwdziałaniem przemocy. Oprócz policjantów udział w konferencji wzięli między innymi , pracownicy powiatowego centrum pomocy rodzinie, ośrodków pomocy społecznej, placówek oświatowych, służby zdrowia i ośrodków wsparcia dla ofiar przemocy. Zaproszenie na konferencję przyjęła także Minister Spraw Wewnętrznych Teresa Piotrowska. Ponieważ szefowa służb mundurowych nie mogła przybyć na konferencję, do jej uczestników skierowała list, który został odczytany zebranym. Minister Piotrowska podkreśliła w nim jak ważne znaczenie ma rodzina oraz jak odpowiedzialne zadania ciążą na instytucjach, które niosą pomoc rodzinom uwikłanym w przemoc. Uczestnicy zjazdu wysłuchali wykładów między innymi na temat niebieskiej karty, zagrożeń, jakie niosą ze sobą dopalacze i niebezpieczeństw jakie czyhają na dzieci w internecie. Po wykładach obecni wzięli udział w warsztatach z zakresu przeciwdziałania uzależnieniom wśród dzieci i młodzieży, pomocy sprawcom przemocy, samoobrony i kontaktu z mediami. Konferencja była doskonałą okazją do wymiany doświadczeń i wypracowania nowych zasad współpracy.

———————————

Mat. KPP w Tucholi

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook