25 lutego 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Wieczór autorski oraz promocja książki „Rozproszenie” Barbary Jendrzejewskiej

2 min read

Miejska Biblioteka Publiczna w Tucholi, zapewnia nam ostatnio moc wrażeń, dodatkowych dostarczy jeszcze kolejny gość. Obecnie bydgoszczanka ale urodzona w Tucholi, co podkreśla zawsze i wszędzie, o swoich korzeniach nigdy nie zapomniała – znana i ceniona również u nas poetka – Barbara Jendrzejewska, ponownie znajdzie się w swoim rodzinnym mieście i jak zawsze, spotka się z Czytelnikami.

Okazja będzie nie byle jaka, bo Nasza Basia wydała kolejną, dziesiątą już książkę pełną strof, którą opatrzyła tytułem „Rozproszenie”. Nowy tom zyskał bardzo wysokie noty i świetne recenzje wśród krytyków. Poetka spotka się z tucholską publicznością 22 maja (środa) o godzinie 17:00 w tucholskiej MBP.

Barbara Jendrzejewska, emocjonalnie na zawsze związała się z Tucholą, chociaż na stałe mieszka w Bydgoszczy. Słynną jest Jej Kawiarnia Literacka w Domu Kultury „Modraczek”, która w wyjątkowe czwartki, szeroko otwiera swoje podwoje, by gościć poetów z całej Polski. Basia bez wątpienia jest poetką wyjątkową, jej twórczość zyskała wielkie uznanie, wśród odbiorców tego wyjątkowego gatunku sztuki. Jej twórczość trwa nieprzerwanie już od ponad ( Basiu, wybacz – przyp. mrf.)25 lat i bez wątpienia „zaraża”, mobilizując innych do pisania. Poezja Basi jest zawsze pełna ciepła, odnośników do przyrody, człowieka, przestrzeni, która okazuje się być prywatną, z którą śmiało może identyfikować się każdy czytelnik. Takiej umiejętności nie nabywa się systemowo, to nawet nie jest kwestia duchowości, tę cechę zwyczajnie się ma lub nie, można ją nazwać również „iskrą Bożą”. Być może, dlatego poetów mamy wielu, jednak zaledwie garstka z nich, tworzy „poezję bliską” bardzo bliską, wręcz osobistą, po którą sięga się w chwilach radości i smutku.

Basia bez wątpienia jest fenomenem i każdy kolejny tom jej wierszy staje się przygodą, gdzie poetka przemienia się z pisarki w ukwieconą przewodniczkę. Chwilami można mieć wrażenie, że w sposób bezpośredni uczestniczy się w poszczególnych scenach, które piórem maluje Basia. Warto dodać, że jedna z książek poetki została zilustrowana fotografiami, które m.in. wykonał tokis.pl.

Jaki będzie nowy tom? Wkrótce się o tym przekonamy, przed nami wydarzenie kulturalne.


(mrf.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook