25 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

WIELKA ORKIESTRA ZŁAMANYCH SERC?

3 min read

Pierwsze podsumowania już trwają i wiemy, że orkiestra Owsiaka zebrała do dzisiaj ponad 40 milionów złotych, ale na tym nie koniec, pamiętajmy o tym, że w dalszym ciągu do sztabu spływają kolejne kwoty. W ubiegłym roku było podobnie.  W początkach marca, do miejsca przeznaczenia, dotarło jeszcze ponad dziesięć milionów.

Fundacja Owsiaka w tym roku zbiera pieniądze, które przeznaczone będą …” dla ratowania życia dzieci i godnej opieki medycznej seniorów”. Fundacja chce kupić m.in. materace przeciwodleżynowe, regulowane łóżka (z wyposażeniem), ultrasonografy przyłóżkowe, urządzenia do rehabilitacji ruchowej, balkoniki ułatwiające chodzenie, wózki inwalidzkie, pompy infuzyjne i żywieniowe. Realnym jest, że założenia i cele zostaną osiągnięte, pieniędzy nie powinno zabraknąć.

A jak WOŚP zagrała w Tucholi? Niestety, z roku na rok jest coraz gorzej, czy to kwestia organizatora, ogólnego zniechęcenia lub tucholskiego marazmu? A może to kwestia złej pogody, może… trwających ferii? Bez wątpienia, wspaniale zadziałała młodzież, która kwestowała wyjątkowo skutecznie, a ogólna kwota prawie 30 000 złotych jest zupełnie przyzwoita, jak na tak zubożałe środowisko.

 

Doskonale pamiętamy „lata tłuste”, gdzie entuzjazm był większy, a „światełko do nieba” przypominało fetę identyczną z występami Jeana-Michela Jarre’a w dokach. Mamy nieprawdopodobną wręcz biedę, długotrwałe bezrobocie w naszym powiecie, dokonało niezwykłego spustoszenia, a będzie jeszcze gorzej – oto skutek i cena błędnych wyborów dokonanych przez społeczeństwo.

Owsiak…, tego roku też nie miał łatwo, powszechna, typowa ogólnopolska nagonka, która zwykła o tej porze dopadać go, przy byle okazji, w tym roku przybrała zdecydowanie na sile, częściowo na własne życzenia Owsiaka, który „wypalił” w… sprawie niezwykle bulwersującej polskie społeczeństwo – eutanazji. Później, odpowiednio to skomentował, jednak news powędrował w świat, a tuzy pokroju Michalkiewicza, zwęszyły opozycyjny żer. Cóż, nawet tak wyjątkowy czas należy zwyczajnie „SPAPRAĆ” nieobliczalnymi językami.

Dziwi już tylko jedno, jak reagują na WOŚP polscy politycy – sprawcy powszechnego, tak gwałtownego zubożenia społeczeństw lokalnych, takich jak Tuchola. Oni zwyczajnie przyłączają się do akcji! Grają skrzywdzonych, współczujących, czy już zbierają punkty przed reelekcją? Perfidne, szkodliwe, ale widoczne, wielu znowu  im uwierzy, a kapitał zdobędą częściowo, na plecach Owsiaka,dążąc kolejny raz do koryta. Odrażające.

Tak, czy inaczej WOŚP Owsiaka, niesie niezwykłą nadzieję ludziom młodym, którzy nie poddają się czasom, bezpłatnie, z odruchu serca niosą pomoc innym. Nie pozostają głusi na apele, oby tylko znowu nie zostali oszukani.

Bez wątpienia mamy do czynienia ze swoistym, światowym fenomenem, gdzie obcokrajowcy rozdziawiają ze zdziwienia buzie, nie rozumiejąc, o co chodzi.

A to Polska właśnie – kraj inny, niż wszystkie, pełen kontrastów, współczucia i solidarności, ale tylko w skrajnych przypadkach.

 

Mariusz R.Fryckowski

 

W Oparciu o Puls Biznesu.

Wykorzystano fragmenty nagrania wypowiedzi Stanisława Michalkiewicza.

 

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook