28 listopada 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Wielki Brat dostanie czkawki, czyli… rzecz o monitoringu Tucholi

2 min read

Są ustawione lub zawieszone wszędzie, nikt już ich nie dostrzega, a tym bardziej kompletnie się nie przejmuje tym, że być może ktoś w tej chwili obserwuje to, co robisz – kamery tucholskiego monitoringu.

Slowo / klucz – monitoring, już dawno straciło swoje znaczenie, ponieważ teraz do procesu monitorowania podpięto patrole policyjne. Wszystkie te czynności mają nam zapewnić … bezpieczeństwo, ale większość z nas zapomniała o tym, że monitoring również odziera nas z prywatności? Okazuje się, że kiedyś tak bywało, kiedy przez całą dobę monitory systemu obserwowali lub nie…. funkcjonariusze policji. Dzisiaj będzie inaczej. Policjanci już nie będą sterczeć przed monitorami, chyba, że okazjonalnie, kiedy otrzymają zgłoszenie o tym, że coś wyjątkowego właśnie się wydarzyło. Częściej jednak zajmować się tym będzie pracownik cywilny, który będzie pracował przez kilka godzin na dobę, kiedy? To wiedzieć będzie tylko Burmistrz Tucholi, a resztę załatwi… rejestrator.

Innymi słowy, kiedy przyjęty przez obecny rząd plan przyjęcia 7000 tzw. „uchodźców” zaowocuje tym, że w Tucholi pojawi się oszalały fundamentalista i będzie komuś właśnie odcinał głowę, monitoring ofierze w niczym nie pomoże, chyba, że po jej śmierci, kiedy ktoś z nudów odtworzy zapis do 30 dni wstecz. Co wtedy zobaczy? Zapewne niewiele, sądząc po tym, jak kamery zawiodły w przypadku np. aktu wandalizmu, kiedy w mięsnym sklepiku przy al. LOP w Tucholi , jakiś wandal niszczył jego witrynę.

Mamy do czynienia z jakimś nonsensem, monitoring (ten prawdziwy) istnieje po to, aby ekrany monitorów obserwowali „strażnicy” i to pracujący w systemie zmianowym przez dobę i siedem dni w tygodniu! Tłumaczenie pana Burmistrza, że stała obsługa jest niepotrzebna przeczy idei monitoringu. To może warto zastanowić nad tym, czy…, jeżeli nasze miasteczko jest tak bezpieczne, to może ekonomiczniej będzie zlikwidować całkowicie „monitorową nowinkę”, na korzyść zwiększenia policyjnych patroli pieszych?

_____________________

(mrf.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook