29 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

WIELKI FINAŁ- 28.02.2016 r. Graliśmy dla Tomka

7 min read

W czasie Wielkiego Finału akcji Gramy dla Tomka, który odbył się w niedzielę 28.02.2016 r.  w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tucholi rozegrano turniej finałowy rozgrywek w piłce halowej. Wyniki turnieju wyglądały następująco:

 1. DZIKIE KOTY TUCHOLA           0 : 1     GALANTERIA DRZEWNA ŚLIWICE
 2. HOTEL DIADEM RYTEL             1 : 3     OLPAS KĘSOWO
 3. DZIKIE KOTY 1 : 2     FC KLONOWO
 4. GALANTERIA DRZEWNA        2 : 0     OLPAS KĘSOWO
 5. HOTEL DIADEM RYTEL 3 : 2     FC KLONOWO
 6. DZIKIE KOTY 1 : 4     OLPAS KĘSOWO
 7. GALANTERIA DRZEWNA 1 : 1     HOTEL DIADEM RYTEL
 8. OLPAS KĘSOWO 3 : 0     FC KLONOWO
 9. DZIKIE KOTY 0 : 3     HOTEL DIADEM RYTEL
 10. GALANTERIA DRZEWNA 5 : 4     FC KLONOWO

 

W ogólnej klasyfikacji:

I miejsce- GALANTERIA DRZEWNA ze Śliwic,

II miejsce – OLPAS Kęsowo,

III – HOTEL DIADEM RYTEL ,

IV- FC KLONOWO

V – DZIKIE KOTY Tuchola.

Odbył się też mecz pokazowy drużyny złożonej z zawodników drużyn finału oraz AMP Futbol. W skład drużyny AMP Futboll „GKS Góra” wchodzili : Sebastian Ziółkowski, Bartosz Skrzypek, Bartosz Łastowski, Arkadiusz Werner, Artur Stolikowski oraz Rafał Bieńkowski.  Wynik meczu rozstrzygnęły dopiero rzuty karne.
Odbył się również mecz pokazowy pomiędzy drużyną samorządowców, która nosi nazwę „Klub tucholski.pl” oraz drużyną  „GKS Góra”. Skład osobowy drużyny samorządowców to :

Pan Michał Mróz – Starosta Tucholski

Pan Tadeusz Kowalski – Burmistrz Tucholi

Pan Zenon Poturalski – Wicestarosta Tucholski

Pan Maciej Korda- Sekretarz Powiatu Tucholskiego

Pani Zofia Łącka- Skarbnik Powiatu Tucholskiego

Pani Anna Toby – Kierownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Tucholi

Pan Radosław Januszewski – Wójt Gminy Kęsowo – Bramkarz

Pan Daniel Kożuch – Wójt Gminy Śliwice

Pan Ryszard Sucharski- Przewodniczący Rady Gminy Gostycyn

Pan Zbigniew Zwoliński – Przewodniczący Rady Gminy Śliwice

Pan Mirosław Winowiecki- Przewodniczący Rady Gminy Lubiewo

Pan Marek Rytlewski – Wiceprzewodniczący Rady Gminy Lubiewo

St. kpt. Arkadiusz Kroll – Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej                      w Tucholi

Pan Marek Wolski – Rzecznik Konsumentów Powiatu Tucholskiego

Wraz z drużyną samorządowców zagrał gość specjalny – Szymon Woźniak – Polski Żużlowiec Medalista Indywidualnych Mistrzostw Polski. Od wielu już lat Powiat Tucholski współpracuje z Szymonem, wspierając finansowo jego karierę sportową. Finał rozgrywek był doskonałą okazją do uroczystego podpisania umowy o współpracę na kolejny rok.

Drużynę dzielnie wspierali: Pani Małgorzata Oller- Prezes Klubu, Przewodnicząca Rady Powiatu Tucholskiego , Pan Pan Paweł Cieślewicz-trener drużyny, lekarz Pan Krzysztof Łukaszewicz- Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Tucholskiego oraz Pan Michał Skałecki – Wójt Gminy Lubiewo.

Wynik meczu rozstrzygnęły rzuty karne, gdzie górą była drużyna  AMP Futbol wygrywając 5:2.

Po meczach zostały wręczone statuetki i dyplomy wszystkim drużynom oraz najlepszym: bramkarzowi Krzysztofowi Kucińskiemu, strzelcowi Łukaszowi Lepper oraz zawodnikowi Sławomirowi Suchomskiemu. Puchary i statuetki wręczali: Pan Michał Mróz- Starosta Tucholski, Pan Tadeusz Kowalski- Burmistrz Tucholi, Pan Radosław Januszewski- Wójt Gminy Kęsowo, Pan Daniel Kożuch- Wójt Gminy Śliwic, Pan Michał Skałecki- Wójt Gminy Lubiewo, Pan Zenon Poturalski- Wicestarosta Powiatu Tucholskiego, Pani Małgorzata Oller- Przewodnicząca Rady Powiatu Tucholskiego oraz Pani Anna Toby- Kierownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Tucholi.

Mecze sędziowali Panowie: Mariusz Hoppe i Tomasz Gierszewski. Tablicą operował Pan Tadeusz Ligman, komentatorem był Pan Wiesław Szołtun a nad całością organizacyjną czuwał Pan Wojciech Kociński, Pan Janusz Zawadziński, Pan Dariusz Siciński  oraz Anna Toby. Wolontariuszami podczas tego dnia byli pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Tucholi. Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy.

Ponadto na Wielkim Finale specjalnie dla Tomka zagrał i zaśpiewał Mateusz Klunder wykonując  2 utwory własnego atorstwa „ Mówiłaś mi…” ( autor : Matix SHAKER), „ Number one” oraz utwór „Ktoś nowy„ (cover Zespołu VIDEO). Mateusz jest osobą niewidomą dlatego utwory które pisze i wykonuje są pisane życiem, prosto z Jego młodzieńczego serca!

Dla Tomka zaśpiewała także Małgorzata Toby wykonując polską wersję piosenki „Alleluja” Leonarda Cohena a grał do Jej śpiewu podkład właśnie Mateusz. Zaznaczyć trzeba, że Mateusz i Małgosia do tej pory się nie znali, po raz pierwszy zobaczyli się dzień szybciej, aby przećwiczyć utwory. Na twarzach wykonawców utworów, Tomasza i Jego Rodziny było można odczytać wzruszenie.

 

Podczas Wielkiego Finału trwała zbiórka do puszek na rzecz Tomka Kozłowskiego, LOTERIA FANTOWA, w której każdy los wygrywał, a także można było zakupić ręcznie wykonaną biżuterię. Dla wszystkich drużyn i gości przewidziany był ciepły posiłek – zupa pomidorowa ufundowana przez Zakład Aktywności Zawodowej w Tucholi.

Na zakończenie odbyła się licytacja przekazanych przez Wójta Śliwic 4 książek autorstwa Adama Węsierskiego. Licytowane było również małe akwarium z zegarem
i lampką. Największe emocje były podczas podczas licytacji Polfinka J!! Polfinek to sympatyczny i strzegący prawa delfinek. Jego dewizą jest uśmiech, pomaganie innym oraz bezpieczeństwo. Polfinek szukał przyjaciela 🙂 i znalazł go!!!!!!!!! Trafił do bardzo ładnej dziewczynki i Jej Mamy, która bardzo walecznie licytowała tą sympatyczną maskotkę przebijając co chwilę Wójta Gminy Lubiewo- Pana Michała Skałeckiego.
Ostatecznie
została ona wylicytowana za kwotę, której nikt się nie spodziewał- 220 zł. Dziękujemy!!!! Maskotkę Małej Zwyciężczyni wręczył sam Komendant Powiatowy Policji
w Tucholi insp. Krzysztof Bodziński. Dochody z wylicytowanych przedmiotów zostały przekazane także na rzecz Tomka Kozłowskiego.

 

Ogólna kwota zebrana podczas Wielkiego Finału wyniosła: 2.427,01 zł.

 

Podczas Wielkiego Finału dziękowano organizatorom oraz wszystkim osobom, które
w jakikolwiek sposób włączyły się do różnych akcji charytatywnych prowadzonych na rzecz Tomka Kozłowskiego. Po każdej akcji zawsze były rozdawane imienne podziękowania oraz drobne upominki wykonane przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz Środowiskowego Domu Samopomocy, którym również dziękujemy za okazane serce.

Serdeczne podziękowania zostały skierowane również do Pani Katarzyny Grynda, która przez 3 tygodnie na rzecz Tomka prowadziła aukcje internetowe ofiarowanej ręcznie robionej biżuterii oraz pięknych ręcznie robionych przedmiotów, z których zebrała niesamowitą kwotę bo aż 14.447,60 zł. Pani Kasiu Dziękujemy!!!!

 

Podczas Wielkiego Finału Rodzice Tomka, Pan Michał Mróz- Starosta Tucholski oraz Pani Anna Toby- Kierownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Tucholi przedstawili Rodziców małego chłopca Bartosza Pociot, którzy zwrócili się do Starosty Tucholskiego oraz PCPR o pomoc w zbiórce na leczenie Bartka. Oczywiście po przedstawieniu historii Bartka Pan Starosta wyraził zgodę na objęcie Patronatem Honorowym akcji jaka ma zostać zorganizowana z przeznaczeniem na leczenie, operacje i rehabilitację wzroku Bartosza Pociot. Operacje będą przeprowadzone w klinice w Niemczech przez Prof. dr med. Stefan Clemens  Bartka.

Bartuś urodził się  28.07.2015 r. jako skrajny wcześniak w 26 tygodniu ciąży z wagą 850 g. Po porodzie otrzymał 1 punkt w skali Apgar. Jego stan był krytyczny, walczył o życie. Zaraz po urodzeniu został zaintubowany. Rozpoznano u niego zespół zaburzeń oddychania
z niewydolnością oddechowo – krążeniową,  obustronną odmę opłucnową, martwicze zapalenie jelit, nieprawidłowości w obrazie ultrasonograficznym mózgowia. ). W tej chwili Bartuś jest radosnym dzieckiem, jednak w wyniku złożoności chorób doszło do odwarstwienia siatkówki w obu oczkach Bartusia. Miał kilka zabiegów, jednak w Polsce lekarze nie dali Rodzicom szansy na to, że Bartek będzie widział. Jednak profesor z Niemiec dał szansę i wiarę, że Bartek może choć w części odzyska wzrok. Operacje mają na celu przyłożenie odwarstwionej siatkówki, a tym samym dają możliwość polepszenia widzenia, co znacznie wpłynie  na polepszenie  rozwoju i jakości życia dziecka, ale wiąże się to z dużymi kosztami, przekraczającymi nasze możliwości finansowe. Dlatego następne pojedyncze akcje będą organizowane dla Bartka Pociot a duże imprezy wspólnie dla Bartka  oraz Tomasza.

 

Czas na podsumowanie ile środków finansowych zebrano łącznie na wszystkich akcjach charytatywnych:

 

 1. „Morsujemy i gramy dla Tomka”- 7.372,52 zł oraz 5 koron norweskich- kwota już przekazana na konto fundacji.
 2. Gmina Lubiewo- halowa piłka nożna – 952,73 zł
 3. Gmina Kęsowo- halowa piłka nożna – 930,07 zł
 4. Gmina Cekcyn- halowa piłka nożna- 1.687,65 zł
 5. Gmina Śliwice- halowa piłka nożna- 809,80 zł ( z czego 100 zł zostało już przekazane na konto bankowe Fundacji św. Jadwigi Królowej w Bydgoszczy przez Towarzystwo Piłkarskie Ziemi Śliwickiej)
 6. Gmina Tuchola- halowa piłka nożna- 1.519,74 zł
 7. Gmina Gostycyn- halowa piłka nożna- 1.103,85 zł
 8. Koronowo – podczas Koronowskiej Ligi Halowej Piłki Nożnej każda drużyna również przekazała po 100 zł. Ponadto bardzo miły gest popłynął od zwycięzców tegorocznych rozgrywek, tj. drużyny Pit Bull. Jej członkowie na rzecz zbiórki przekazali kupon wartościowy w kwocie 600 zł za zwycięstwo w turnieju oraz o wartości 150 zł za zwycięstwo w klasyfikacji bramkarz turnieju. Łącznie zebrano kwotę 1 550 zł.
 9. Zbiórka w Zespole Szkół Licealnych i Technicznych w Tucholi – 624,92 zł.
 10. Dzień z kulturą w TOK- Orkiestra Campanella oraz Młodzieżowy Zespół Teatralny „BANG” – 837,03 zł.
 11. Wielki Finał OSIR Tuchola- 2.427,01 zł.
 12. Internetowa aukcja biżuterii- 14.447, 60 zł- na konto fundacji przelew zrobi Pani Katarzyna Grynda.

 

Łączna kwota zebrana dla Tomka od 16.01.2016 r. – 28.02.2016 r. wyniosła 34.262,92 zł.

 

Wszystkie środki zostaną przekazane na konto bankowe Fundacji św. Jadwigi Królowej w Bydgoszczy- z dopiskiem dla Tomasza Kozłowskiego J.

 

Organizatorom, współorganizatorom, koordynatorom turniejów halowej piłki nożnej, wolontariuszom, patronom medialnym oraz wszystkim, którzy
w jakikolwiek sposób przyczynili się do tego, aby pomóc TOMKAOWI –

DZIĘKUJEMY ZA WIELKIE SERCE!

AU3R3520.jpgAU3R3626.jpgAU3R3640.jpgAU3R3654.jpgAU3R3659.jpgAU3R3677.jpgAU3R3718.jpgAU3R3720.jpgAU3R3729.jpgAU3R3730.jpgAU3R3736.jpgAU3R3743.jpgAU3R3747.jpgAU3R3755.jpgAU3R3756.jpgAU3R3760.jpgAU3R3765.jpgAU3R3770.jpgAU3R3776.jpgAU3R3777.jpgAU3R3781.jpgAU3R3784.jpgAU3R3788.jpgAU3R3791.jpgAU3R3795.jpgAU3R3820.jpgAU3R3821.jpgAU3R3822.jpgAU3R3848.jpgAU3R3913.jpgAU3R3929.jpgAU3R3932.jpgAU3R3935.jpgAU3R3940.jpgAU3R3945.jpgAU3R3972.jpgAU3R3978.jpgAU3R3980.jpgAU3R3994.jpgAU3R3998.jpgAU3R3999.jpgDSC_0221.JPGIMG_4548.jpg

____________________

(red.)

Mat. nadesłane.

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook