czw. Lut 27th, 2020

Telewizyjno – Filmowa Agencja Promocyjna

Wielkie serca tucholskich POLICJANTÓW i Ich PRZYJACIÓŁ

2 min read

Komendant  Komendy Powiatowej Policji w Tucholi ma wiele powodów do satysfakcji z działań swoich podwładnych. Do tego wypełnionego dobrymi uczynkami koszyka doszedł jeszcze jeden, za to wielkiego kalibru.

Wczoraj w Żalnie miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Jak wszyscy wiemy, właśnie tam znajduje się jeden z dwóch ukończonych, ledwie kilka miesięcy temu domów dziecka. To niezwykłe miejsca, kameralne, dające poczucie bezpieczeństwa wychowankom, to wielki sukces Starostwa Powiatowego w Tucholi. I właśnie tam trafiła ogromna ilość podarunków, które przygotowali tucholscy policjanci wraz z przyjaciółmi / sponsorami. Uzbierały się dwa pełniutkie radiowozy. Towarzyszyliśmy naszym mundurowym od chwili zapakowania prezentów do pojazdów na terenie komendy, aż do chwili, kiedy trafiły one pod przyjazny dach domu dzieci z Żalna. Bilety do kina, pudła na zabawki, akcesoria kuchenne, pościele, obrusy i wiele, wiele innym przedmiotów. W sprawę darów bardzo mocno zaangażowała się Nasza Policjantka, dama  niezwykłej wrażliwości – Pani Iwona Spychała w asyście koleżanki i kolegów w mundurach. Prócz tego na miejscu obecni byli i inni dobrodzieje: „Hanplast Energy”, „Decathloon”, „Leroy Merlin”, „Kadek” „Hot Rod Garage”, „Projekt Ławeczka”, restauracja „Patio ” i osoby prywatne.

Zapłatą były uśmiechy dzieci i pyszne ciasto, jak nas zapewniono, przygotowane przez dzieci. Był też czas na oficjalne podziękowania, które na ręce ofiarodawców złożyli organizatorzy i Pani Dyrektor ośrodka.

Ponieważ wydarzenie uznaliśmy za wyjątkowe, przygotowaliśmy materiał specjalny, którego jednak nie możemy wyemitować w naszej witrynie, ponieważ zobligowani jesteśmy umowami z komercyjną, ogólnopolską stacją telewizyjną „SUPERSTACJA”, bo właśnie tam pojawi się reportaż z Żalna i obejrzy go cała POLSKA. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy udostępnili galerię fotografii, niestety, została zubożona zasadami RODO.


(mrf.)