1 grudnia 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

WIELKIE ŚWIĘTO ZESPOŁU SZKÓŁ W BYSŁAWIU

2 min read

Czwartego czerwca w sobotę, o 10:00 w Domu Strażaka przy ulicy Kwiatowej, odbyła się podniosła uroczystość, związana z podwójnym jubileuszem 25 – lecia nadania szkole podstawowej imienia Janusza Korczaka oraz 10-lecia nadania gimnazjum imienia ks. Piotra Sosnowskiego.

Zespół Szkół w Bysławiu, to bez wątpienia jedna z najlepszych szkół tego typu w powiecie. Po latach gnieżdżenia się w wiekowej  ruderze, siłą wielu rąk i gorących serc –  przyjaciół szkoły, wreszcie udało się wybudować nowy, wspaniały obiekt, godny miana szkoły XXI wieku. Sobotni, podwójny jubileusz został starannie przygotowany. Na każdym kroku widać było wspaniały efekt długich przygotowań dzieci i grona pedagogicznego do uroczystości, którą mogliśmy podziwiać i uczestniczyć w niej.

Wspomnieć też należy o tym, że dzień wcześniej, w piątek, odbyła się uroczystość w bysławskim kościele w której liczny udział wzięli: uczniowie, ich rodzice, nauczyciele oraz mieszkańcy wsi. Zakończyła się ona  zapaleniem zniczy i złożeniem wiązanek kwiatów, na grobie księdza Sosnowskiego – jednego z patronów zacnej szkoły.

Pamięć  patronów jest w tej placówce bardzo żywa i trudno się dziwić, że otrzymała tak godną oprawę, o którą zadbały dzieci, młodzież i całe grono nauczycielskie. Przepiękna, w części patriotyczna  akademia, dopełniła całości. Jednak…, zanim ją obejrzeliśmy wsłuchiwaliśmy się w słowa  dyrektora szkoły, pana Roman Chmary, który przywitał gości. W starannie przygotowanym wystąpieniu nie pominął żadnego elementu z historii placówki, którą od lat tak wzorowo prowadzi. Było wiele podziękowań, te szczególne skierowane zostały w stronę tych wszystkich, którzy w każdy sposób przyczynili się do powstania nowego, pięknego budynku szkoły.

Podwójny jubileusz Zespołu Szkół w Bysławiu, zaszczycił również członek rodziny jednego z patronów  – ks. Sosnowskiego. Na jego twarzy malowało się głębokie wzruszenie.

Po zakończeniu uroczystości, nastąpiła najbardziej widowiskowa część uroczystości  – przemarsz z Domu Strażaka do budynku szkoły.

Goście podziwiali okolicznościowe wystawy, które przygotowano dla uczczenia pamięci patronów. Nie zabrakło również wspaniałego, gigantycznego tortu.

Wreszcie nadszedł czas na wspomnienia, rozmowy i plany szkoły na przyszłość. Oby się spełniły, tego Wam życzymy!

Zapraszamy do naszego kina i galerii.

Galerii część pierwsza – zwiedzamy szkolną wystawę.

Galerii fotografii część druga – uroczystości kościelne

 

Galeria fotografii cz3 – Uroczysta akademia w Domu Strażaka w Bysławiu

Galerii cz 4 – Przemarsz.

Galerii cz 5. Już w szkole…

__________________

(red.)

 

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook