nie. Sie 9th, 2020

Wielkie zmiany w małej spółdzielni

1 min read

Spółdzielnie mieszkaniowe, pozostałość po czasach, kiedy na krzesło mówiono „siedzisko gładkie płaskie”, a na parasol „deszczochron”, po latach zmieniają się na korzyść. Nie inaczej jest z MSM, czyli Międzyzakładową Spółdzielnią Mieszkaniową w Tucholi, o istnieniu której nie wszyscy wiedzą.

To niewielka wspólnota, która od lat znajduje się przy Cegielnianej w Tucholi. Jeszcze nie tak dawno straszyła szarością i bylejakością, dzisiaj zaszła tam wielka zmiana, domy odnowiono, pomalowano, wyremontowano dachy, zadbano o zieleń, w której wszystko tonie. Wielkie zmiany zaszły od chwili, gdy dokonano zmiany na stanowisku prezesa.

Nowa pani prezes dokładnie ogląda każdą złotówkę, zanim ją wyda na potrzebne inwestycje i zakupy. Cieszy jej zaradność i myślenie perspektywiczne. Na terenie wspólnoty pojawił się nowoczesny plac zabaw, a już za chwilę nastąpi koniec problemów z ruchem, szukających wrażeń młodzieńców w swoich bolidach, bo właśnie trwają prace nad monitoringiem osiedla, a pojawią się też szlabany sterowane pilotami, które trafią do rąk mieszkańców.

Ostatnie działania to przykład świetnej współpracy przedsiębiorców z Cekcyna i Tucholi, którzy wspólnymi siłami wykonują najnowsze zdanie w iście błyskawicznym tempie.


(red.)

Please follow and like us: