11 maja 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Wieś pije na umór. Kolejny weekend z pijanymi,kierującymi pojazdami bandytami drogowymi!

2 min read

To przechodzi ludzkie pojęcie, ilość pijanych za kierownicą poraża, to już nie jest brak rozsądku, to zwyczajna recydywa i takich ludzi należy izolować. Policjanci dwoją się i troją, eliminując drogowych bandytów z ruchu, ale nawet oni nie są wszechmocni. Poczytajmy, co wydarzyło się minionego weekendu i w jakich ilościach! Oddajemy głos policjantom.

Mimo licznych kampanii i ostrzeżeń prowadzonych przez policję, nadal po drogach poruszają kierowcy będący pod wpływem alkoholu. W miniony weekend (23-25.03.2018r.) policjanci zatrzymali sześciu amatorów „jazdy na podwójnym gazie”. Stróże prawa biją na alarm!

Pierwszy kierowca wpadł w ręce policjantów w piątkowe południe (23.03.18r.) w miejscowości Cekcyn. Od  41 – letniego mieszkańca gm. Śliwice, funkcjonariusze wyczuli alkohol. Kontrola stanu trzeźwości wykazała u mężczyzny 0,3 promila.

W sobotę (24.03.18r.), w Bladowie policjanci miejscowej drogówki, zatrzymali do kontroli kierującego motorowerem. Sprawdzenie stanu trzeźwości  wskazało, że stężenie alkoholu w organizmie 46- letniego mieszkańca gm. Tuchola, wyniosło 1,6 promila.

Kwadrans później funkcjonariusze z Gostycyna skontrolowali kierującego rowerem w Wielkim Mędromierzu. Wynik badania na zawartość alkoholu, 27- letniego mężczyzny, mieszkańca  gm. Gostycyn, wyniósł 1,3 promila.

Po upływie godziny od poprzedniej kontroli, w ręce policjantów z Gostycyna wpadł kierowca ciągnika rolniczego. Sprawdzenie stanu trzeźwości  wskazało, że stężenie alkoholu w organizmie 73- letniego mieszkańca gm. Gostycyn, wyniosło 1,7 promila.

W niedzielę (25.03.18r.) w Śliwicach doszło do zdarzenia drogowego z udziałem nietrzeźwego kierującego skuterem. Według ustaleń policjantów ruchu drogowego, 27-letni mieszkaniec gm. Śliwice stracił panowanie nad pojazdem i wywrócił się na jezdni. Wynik badania na zawartość alkoholu u mężczyzny, wyniósł 1,9 promila. Amator „dwóch kółek” odpowie jeszcze przed Sądem za kierowanie pojazdem niedopuszczonym do ruchu.

Krótko przed północą, policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego, zatrzymali do kontroli kierowcę Fiata. Od  25 – letniego mieszkańca gm. Tuchola, funkcjonariusze wyczuli alkohol. Kontrola stanu trzeźwości wykazała u mężczyzny 1,2 promila.

W trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego, poprzez wzmożone kontrole, policjanci będą systematycznie wykluczać z dróg amatorów jazdy na „podwójnym gazie”.

Każdej z osób, która kieruje pojazdem mechanicznymi w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Natomiast kto prowadzi pojazd mechaniczny lub też inny pojazd, znajdując się w stanie po użyciu alkoholu podlega karzy aresztowania albo grzywny.


sierż. szt. Bartosz Wiese

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook