30 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Wizyta pary prezydenckiej

1 min read

Na zaproszenie marszałka Piotra Całbeckiego województwo kujawsko-pomorskie odwiedzą jutro (7 sierpnia) prezydent Bronisław Komorowski i jego małżonka Anna Komorowska. W programie wizyty Toruń i Grudziądz oraz Ciechocinek, w którym pierwsza dama otworzy wystawę prezentującą historię prezydentury.

Prezydencka wizyta wiąże się z przygotowywaną przez głowę państwa nowelizacją ustawy prawo wodne, zmierzającą do otwarcia możliwości wytyczania rowerowych i pieszych szlaków turystycznych na wałach przeciwpowodziowych. W środę w Grudziądzu marszałkowie ośmiu województw podpiszą deklarację popierającą proponowane zmiany, a prezydent Komorowski zaparafuje dokument o skierowaniu projektu noweli do Sejmu.

Inauguracji wystawy i nowej aranżacji udostępnianego zwiedzającym dworku prezydenckiego w Ciechocinku towarzyszyć będzie nie tylko obecność Anny Komorowskiej, ale też recital chopinowski Pawła Wakarecego.

Późnym popołudniem para prezydencka pojawi się na toruńskim poligonie, gdzie rozpocznie się właśnie Międzynarodowy Zlot Harcerzy i Skautów Wicek 2013, zorganizowany w stulecie urodzin błogosławionego Stefana Wincentego Frelichowskiego, księdza i harcmistrza, patrona polskich harcerzy. Państwo Komorowscy wezmą udział w apelu inauguracyjnym i zwiedzą gniazda obozowe, a na koniec, wspólnie z uczestnikami zlotu, wysłuchają prelekcji na temat kosmosu i za pomocą teleskopów będą obserwować obiekty astronomiczne na nocnym niebie.

Fot. Wojtek Szabelski/freepress.pl

Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook