29 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Władze przy wspólnym stole

2 min read

Do bardzo dobry zwyczaj, kiedy władze różnych jednostek współpracują ze sobą w wielu sprawach. Dzisiaj w UM w Tucholi odbyło się jedno z takich spotkań. W gabinecie Burmistrza Tucholi, przy wspólnym stole, zasiedli gospodarz spotkania Burmistrz Tucholi, pan Tadeusz Kowalski, Starosta Tucholski, pan Michał Mróz wraz ze swoim zastępcą, świeżo wybranym na to stanowisko ponownie, panem  Zenonem Poturalskim oraz członek zarządu, pan Waldemar Kierzkowski.

Głównym tematem spotkania było podsumowanie inwestycji drogowych za miniony, 2020 rok, ale nie zabrakło też dyskusji na inne tematy w tym na ten najbardziej palący, a dotyczący kwestii szczepionek. Panowie są przekonani, że aby usprawnić proces szczepienia, gotowi są do wyjątkowych udogodnień dla pacjentów. Debatujący mają nadzieję, że proces dostarczenia szczepionek nie będzie niczym zakłócony. My już wiemy, że pewne potknięcia w czasie będą, ponieważ szczepionki docierają do Polski z opóźnieniem, z winy producenta.

Wśród tematów poruszono również  temat przebudowy drogi Raciąż – Piastoszyn. Powiat zamierza ogłosić przetarg na to zadanie, licząc na dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. Większość tego odcinka drogi leży na terenie gminy Tuchola (należy jednak podkreślić, że to droga powiatowa) i dlatego samorząd powiatu zwrócił się do burmistrza Tucholi z propozycją finansowego wsparcia tej inwestycji. Zadeklarowana pomoc ze strony gminy Tuchola wynosi do 10% wartości inwestycji.

„Dla mnie jako burmistrza ta droga jest bardzo ważną drogą i rzeczywiście ona powinna być zrobiona. I mimo trudnej sytuacji finansowej samorządów, będziemy musieli wziąć ewentualnie kredyt i dołożyć te 10%, jeśli powiat zdecyduje się wyremontować tę drogę” – podkreślił burmistrz Tadeusz Kowalski.

 


(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook