17 stycznia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Włamali się do domu…po alkohol

2 min read

I potwierdza się fakt, że posiadanie broni, i innych urządzeń w tym alarmowych do obrony miru domowego, staje się w dzisiejszych czasach koniecznością nawet w tak małym ośrodkach, jak np. Śliwice. Dowodem niech będzie kolejna oficjalna informacja.

Dwóch mieszkańców gm. Śliwice odpowie za usiłowanie włamania do domu jednorodzinnego. Mężczyźni trafili w ręce policjantów dzięki pomocy właściciela posesji i okolicznych mieszkańców. Sprawcom grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj (18.01.2017r.) ok godz. 20.00 dyżurny tucholskiej komendy został powiadomiony, że w Śliwicach doszło do włamania do domu jednorodzinnego. Zgłaszający poinformował, że w domu należącym do jego zmarłej matki są jakieś osoby. Do czasu przybycia policyjnego patrolu, pokrzywdzony wraz z kilkoma sąsiadami, wśród których był funkcjonariusz po służbie, ze śliwickiego posterunku, zabezpieczyli teren wokół posesji i pilnowali, by sprawcom nie udało się uciec.

Policjanci po przybyciu na miejsce weszli do budynku, gdzie w garażu zastali dwóch mieszkańców gm. Śliwice. Mężczyźni, 48 – latek i jego 65 – letni kolega, próbowali wmówić funkcjonariuszom, że chcieli jedynie pomóc, a włamania dokonały dwie inne osoby, które już uciekły.  Mundurowi nie dali wiary tym tłumaczeniom. Policjanci z grupy dochodzeniowo – śledczej przeprowadzili oględziny budynku oraz zabezpieczyli liczne ślady. Jak ustalili, łupem włamywaczy miał paść alkohol, który policjanci znaleźli przy zatrzymanych. 48 – i 65 – latek spędzili noc w policyjnym areszcie. Mężczyźni nie byli trzeźwi. Stężenie alkoholu w organizmie starszego z nich wynosiło prawie 1,5 prom. Jego młodszy kompan miał połowę tej wartości.  Obu mężczyznom grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

___________________________

Autor: mł. asp. Justyna Janiak
Publikacja: mł. asp. Justyna Janiak
Przydatny link:

 

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook