24 listopada 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Włamywacz ze Śliwic ujęty

1 min read

W czwartek (13.12.2018r.) dyżurny tucholskiej policji otrzymał zgłoszenie o kradzieży z włamaniem do domu w miejscowości Śliwice. Łupem złodzieja miały paść pieniądze oraz artykuły spożywcze. Skierowani na miejsce funkcjonariusze ustalili i zatrzymali włamywacza, który następnie usłyszał zarzut.

Dyżurny po otrzymaniu zgłoszenia, niezwłocznie skierował funkcjonariuszy ze Śliwic pod wskazany adres. Z relacji zgłaszającego wynikało, że pod nieobecność mieszkańców, sprawca włamał się do mieszkania. Jego łupem padła niewielka ilość pieniędzy i artykuły spożywcze. Policjanci w pierwszej kolejności postanowili sprawdzić dokładnie cały budynek. W niewielkim pomieszczeniu zaciemnionego strychu, policjanci zauważyli mężczyznę. Okazał się nim 18- letni mieszkaniec gm. Tuchola.

Jak ustalili mundurowi, mężczyzna ten dokładnie wiedział, gdzie przechowywany jest klucz od domu. Pod nieobecność domowników, którzy w tym czasie byli w pracy, wszedł do środka, ukradł pieniądze w kwocie 200 zł i skonsumował artykuły spożywcze. Mężczyznę zatrzymano. Trafił do policyjnego aresztu i następnego dnia (14.12.2018r.) przedstawiono mu zarzut. Teraz odpowie przed sądem za przestępstwo kradzieży z włamaniem. 

Za popełnione przestępstwo grozi  do 10 lat pozbawienia wolności.  


sierż. szt. Bartosz Wiese

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook