20 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Włos prawdę ci powie? Bezpłatne badania skóry głowy w Śliwicach

3 min read

Ruszyła ogólnopolska akcja badań trychologicznych, mająca na celu zbadanie skóry głowy oraz włosów u Polaków. Na jej trasie znajdują się również Śliwice, gdzie już 6 września 2019 r. będzie można bezpłatnie wykonać bezpłatne badanie trychologiczne.

Trychologia natomiast pozwala ocenić kondycję skóry głowy oraz włosów. Badanie, przeprowadzane przez Fundację NEUCA dla Zdrowia, realizowane będzie przy użyciu profesjonalnego trichoskopu, który służy do diagnostyki skóry głowy i analizy włosów. Urządzenie pozwala na zastosowanie powiększenia do 200 razy, dzięki czemu specjalista może obejrzeć pojedyncze włosy ze szczegółowym obrazem. Badanie jest nieinwazyjne i nie wymaga wcześniejszego przygotowania.

Duża ekspozycja promieni słonecznych w okresie letnim, szybkie tempo życia, nałogi, stres czy niedobór witamin – to tylko niektóre z wielu czynników wpływających na jakość i kondycję włosów. Pacjenci zapominają o trosce o samych siebie, a do dermatologa zgłaszają się dopiero wtedy, kiedy problem już się pojawi. Tymczasem w wielu przypadkach można uniknąć przykrych objawów. Działania prewencyjnie, w tym także okresowe specjalistyczne badania dermatologiczne często wystarczą,aby uchronić się przed problemami skóry głowy i włosów – mówi Agata Łabędzka z Fundacji NEUCA dla Zdrowia.

Włosy rosną w stałym tempie, ok. 1 cm/ miesiąc oraz magazynują wszystkie minerały dostarczane przez krew, a tym samym są odzwierciedleniem ogólnego stanu zdrowia. Są one także niezwykle ważnym elementem kształtującym wygląd, jak i samopoczucie człowieka. Niezależnie od wieku i płci ich utrata lub choroba, wiąże się z dużym dyskomfortem, stanowiąc problem kosmetyczny, ale i psychologiczny. Skład chemiczny włosów często jest odzwierciedleniem stanu ogólnego zdrowia pacjenta.

6 września 2019 r. trychobus Fundacji NEUCA dla Zdrowia będzie stacjonował w Śliwicach przy ulicy Szkolnej 7A (między godziną 10.00 a 16.00). Następnie ruszy do Wrocławia. Aby wziąć udział w badaniu należy zapisać się wcześniej, w punkcie znajdującym się pod tym samym adresem, gdzie odbędą się badania. Badanie trwa około 7 – 8 minut. W dniu wizyty u specjalisty nie należy myć głowy – najlepiej wykonać mycie dzień przed badaniem. Samo badanie trychologiczne jest nieinwazyjne, bezbolesne i nie wymaga żadnych specjalnych przygotowań – dodaje Agata Łabędzka z Fundacji NEUCA dla Zdrowia.

O Fundacji:
Misją Fundacji NEUCA Dla Zdrowia jest dążenie do poprawy zdrowia i związanej z tym jakości życia społeczeństwa. Fundacja działa na rzecz rozwoju opieki farmaceutycznej i opieki zdrowotnej, udzielając wsparcia na takie cele, jak: poprawa dostępu pacjentów do nowoczesnych form leczenia i rehabilitacji, w tym farmakoterapii; poprawa standardów ochrony zdrowia w grupach szczególnej troski i zagrożonych wykluczeniem społecznym, takich
jak bezrobotni, bezdomni, osoby uzależnione, osoby z niepełnosprawnością, samotne; pomoc ofiarom wypadków, zdarzeń losowych i klęsk żywiołowych; promocja profilaktyki i edukacji zdrowotnej; wsparcie edukacji i kształcenia ustawicznego pracowników służby zdrowia.


W celu uzyskania dodatkowych informacji zapraszamy do kontaktu:
Ewa Mościcka
InnerLook
e.moscicka@innerlook.pl
+48 535 562 945

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook