16 stycznia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Wmurowanie aktu erekcyjnego pod budowę tucholskiej komendy

1 min read

Na placu budowy nowej siedziby dla Komendy Powiatowej Policji w Tucholi odbyło się uroczyste wmurowanie aktu erekcyjnego. Nowy budynek ma być oddany do użytku jesienią 2015 roku.

Dzisiaj (24.09) na placu budowy nowej siedziby dla tucholskich policjantów odbyło się uroczyste wmurowanie aktu erekcyjnego. Wśród zaproszonych na uroczystość gości byli między innymi Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy inspektor Krzysztof Zgłobicki, Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji inspektor Wiesław Domański, starosta tucholski, burmistrz miasta, kapelan kujawsko-pomorskiej Policji ksiądz prałat Stanisław Kotowski i proboszcz Parafii Bożego Ciała w Tucholi ksiądz Ireneusz Kalf.  Zebranych gości przywitał Komendant Powiatowy Policji w Tucholi inspektor Krzysztof Bodziński, który przypomniał zebranym, że na  inwestycję, która  właśnie się realizuje policjanci z Tucholi czekali kilkanaście lat.

Po odczytaniu aktu erekcyjnego honorowi goście podpisali dokument.  Dokument ten wraz z lokalnym wydaniem gazety został następnie umieszczony w specjalnie przygotowanej do tego  tubie, która została wmurowana w ścianę budującej się komendy. Akt erekcyjny i plac budowy został poświęcony przez  księdza prałata Stanisława Kotowskiego.  Nowy budynek tucholskiej komendy policji, który odpowiadać będzie wszystkim standardom, ma być oddany do użytku jesienią 2015 roku.

Policjantom gratulujemy, że wreszcie się doczekali się początku budowy, trzymamy kciuki, aby zakończono ją w zaplanowanym terminie.

______________

Mat. policyjne

Fot. mat. policyjne oraz TOKiS – PRESS

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook