Wmurowanie aktu erekcyjnego pod budowę tucholskiej komendy

Na placu budowy nowej siedziby dla Komendy Powiatowej Policji w Tucholi odbyło się uroczyste wmurowanie aktu erekcyjnego. Nowy budynek ma być oddany do użytku jesienią 2015 roku.

Dzisiaj (24.09) na placu budowy nowej siedziby dla tucholskich policjantów odbyło się uroczyste wmurowanie aktu erekcyjnego. Wśród zaproszonych na uroczystość gości byli między innymi Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy inspektor Krzysztof Zgłobicki, Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji inspektor Wiesław Domański, starosta tucholski, burmistrz miasta, kapelan kujawsko-pomorskiej Policji ksiądz prałat Stanisław Kotowski i proboszcz Parafii Bożego Ciała w Tucholi ksiądz Ireneusz Kalf.  Zebranych gości przywitał Komendant Powiatowy Policji w Tucholi inspektor Krzysztof Bodziński, który przypomniał zebranym, że na  inwestycję, która  właśnie się realizuje policjanci z Tucholi czekali kilkanaście lat.

Po odczytaniu aktu erekcyjnego honorowi goście podpisali dokument.  Dokument ten wraz z lokalnym wydaniem gazety został następnie umieszczony w specjalnie przygotowanej do tego  tubie, która została wmurowana w ścianę budującej się komendy. Akt erekcyjny i plac budowy został poświęcony przez  księdza prałata Stanisława Kotowskiego.  Nowy budynek tucholskiej komendy policji, który odpowiadać będzie wszystkim standardom, ma być oddany do użytku jesienią 2015 roku.

Policjantom gratulujemy, że wreszcie się doczekali się początku budowy, trzymamy kciuki, aby zakończono ją w zaplanowanym terminie.

______________

Mat. policyjne

Fot. mat. policyjne oraz TOKiS – PRESS

admin

Next Post

75. rocznica powstania Polskiego Państwa Podziemnego

śr Wrz 24 , 2014
Żadne z tucholskich mediów, również lokalne władze, jakoś nie przypomniały  sobie o uczczeniu kolejnej rocznicy napaści ZSRR na Polskę. Być może powodem są i tak napięte stosunki pomiędzy kremlowską juntą Putina, a Polską,  jednak nie do końca wszystko stracone ponieważ…

SPOŁECZNOŚCI

Lokalnie

Globalnie

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook