24 listopada 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Wódka, brawura i brak wyobraźni – to tucholska codzienność? Niekoniecznie, wraz z policjantami mamy wspólny plan…

3 min read

Tytuł w żaden sposób nie oddaje rzeczywistości, a do tej trzeba dorzucić jeszcze jedno – głupota kierujących i kompletne wyalienowanie pieszych – „świętych krów”, którym na drogach wolno wszystko.

Weekend w naszym powiecie był wyjątkowo pracowity dla służb, bilans tym razem okazał się tragiczny, przynajmniej w jednym przypadku. Zajrzyjmy do policyjnej kroniki wypadków.

W piątek (27.06) w Płazowie policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli volvo. Kierowca auta na dozwolonej „pięćdziesiątce” jechał z prędkością 76 kilometrów. Kierującym był 35-letni warszawianin. Kiedy funkcjonariusze poprosili kierującego o prawo jazdy okazało się, że go nie ma, ponieważ do grudnia 2017 roku posiada sądowy zakaz kierowania. Mężczyzna wkrótce stanie przed sądem,a tam  usłyszy dwa zarzuty,  z kodeksu karnego i  wykroczeń. 

W sobotnią (29.06)  noc w Kęsowie policjanci zatrzymali do kontroli drogowej motorower. Kierowcą pojazdu był 15-letni mieszkaniec gminy. Policjanci czując alkohol od młodego kierowcy, poddali go badaniu trzeźwości. Okazało się, że kierujący miał w organizmie ponad 1,5 promila. 15-latek za jazdę pod wpływem alkoholu odpowie teraz  przed sądem rodzinnym. 

Również tego samego dnia doszło do zdarzenia w Żółwińcu.

W Żółwińcu na terenie gminy Gostycyn  toyota zderzyła się z mazdą. Obrażeń ciała doznała kierująca mazdą i nieletnia pasażerka. Dziewczynka pomimo udzielonej pomocy zmarła. Kierowcy pojazdów byli trzeźwi. 

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego,  do którego doszło wczoraj (29.06) w Żółwińcu na terenie gminy Gostycyn. Według wstępnych ustaleń policjantów 56-letni kierowca toyoty, na łuku drogi, z nieustalonej przyczyny zjechał na lewy pas jezdni i uderzył w jadącą z przeciwka mazdę. Do bydgoskiego szpitala z obrażeniami ciała trafiła kierująca mazdą  i  9-letnia pasażerka. Pomimo wysiłku lekarzy,   nie udało uratować się życia 9-letniej dziewczynki. Kierowcy aut byli trzeźwi. 

Sytuacja powoli wymyka się spod kontroli. Prowadzimy debaty poświęcone bezpieczeństwu, angazujemy się w różne akcje promujące bezpieczną jazdę, obserwujemy wzmożone działania prewencyjne policjantów, którzy nie mając najmniejszego budżetu na te sprawy angażują się w sprawę bez reszty.

A kierowcy i piesi? Mają to w nosie i… giną.

***

Z bardzo ciekawą propozycją wystąpił do nas  Komendant Policji w Tucholi – pan Krzysztof Bodziński, który mając na uwadze dobro wszystkich mieszkańców naszego powiatu chciałby abyśmy wspólnie przygotowali w naszym portalu specjalną zakładkę poświęconą bezpieczeństwu w sposób kompleksowy. Zakładka docelowo przybrać ma formę swoistego forum w którym będzie można porozmawiać o wszystkich kwestiach dotyczących bezpieczeństwa nas, obywateli.

Jednak to nie wszystko, będziemy mieli na forum specjalistę – policjanta, który będzie udzielał wyczerpujących odpowiedzi na pytania od dyskutantów. Cel jest szczytny, poprawa bezpieczeństwa, jeżeli w ten sposób ocalimy choćby jedno życie, gra jest warta zachodu. Bez wątpienia pomysł ten będzie czymś oryginalnym w skali kraju.

TOKiS – PRESS już przygotowuje specjalną podstronę, do której już dzisiaj zapraszamy. prace potrwają około tygodnia i miejmy nadzieję, że nic tego terminu nie zakłóci, choć nasza redakcja już od kilku dni pracuje na najwyższych „obrotach”, jak to w sezonie letnim i tylko dla Was.

Zaglądajcie do nas, bo warto. zawsze na czasie, zawsze pierwsi i tylko o sprawach najważniejszych – TOKiS – PRESS – Twoje miejsce w sieci!

_______________________

(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook