29 listopada 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Wojewoda pracuje aż miło. Co się dzieje?

2 min read

Coś wyraźnie się zmieniło w lokalnej polityce samorządowej, zdecydowanie coś drgnęło, efekt? Nasz pan Wojewoda chyba się rozdwoił, wszędzie go pełno, jak się okazuje z bardzo dobrym skutkiem, choć nie bez braku pijarowego wsparcia kamer. Jednak przekazywanie takich informacji to dla nas czysta przyjemność. Zaczynamy.

Zaglądamy do profilu FB pana Wojewody i czytamy:

W gminie Gostycyn, która ucierpiała podczas sierpniowej nawałnicy spotkałem się z samorządowcami gminy oraz Zarządem Powiatu Tucholskiego. Omawiane były stan wypłat zasiłków oraz inne obszary wsparcia rządu, takie jak przekazanie około 400 ton materiałów budowlanych oraz zakup kontenerów mieszkalnych.
Przekazałem również promesę MSWiA ze środków przeznaczonych na likwidację skutków klęsk żywiołowych, w wysokości 700 000 zł na realizację zadania pn. „Budowa Przedszkola Publicznego w Gostycynie” – napisał pan Wojewoda.

Pięknie, z pewnością obdarowana gmina się cieszy, a jeszcze bardziej pracownicy, dzieci i rodzice przedszkola.

Przechodzimy do Tucholi, bo właśnie tutaj, kilka dni temu pan Wojewoda na spotkaniu Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Tucholi, zaapelował do samorządowców, o jak najszybsze wypłaty zasiłków dla rodzin poszkodowanych, ze środków które rząd przekazał na ich konta. Samorządy otrzymały już wszystkie środki, o które wnioskowały do wojewodów – jak dotąd to 28,5 mln zł wsparcia. Teraz szybkość wypłacania zasiłków zależy właśnie od poszczególnych gmin – taką informację podaje pan Wojewoda.

To jednak nie wszystko, ponieważ również kilka dni temu wraz z posłem Łukaszem Schreiberem w Tucholi… :rozmawialiśmy też z poszkodowanymi w nawałnicy mieszkańcami Tucholi i powiatu tucholskiego – na swoim profilu FB napisał pan Wojewoda. O czym jeszcze dyskutowano w Tucholi? Wolimy nie wiedzieć, ale przekonamy się o tym już w październiku i najdalej za jakieś 1,5 roku, choć łatwo nie będzie, lokalnie, z pewnością o to zadbamy.

Wojewoda Kujawsko-Pomorski, pan Mikołaj Bogdanowicz, jest człowiekiem młodym i energicznym, nie szczędziliśmy mu krytyki, zwłaszcza po nawałnicach, nie szczędziliśmy mu krytyki, kiedy wraz z samorządowcami, tuż po katastrofie, prosiliśmy o wsparcie poszkodowanych mieszkańców przez wojsko, ale to już historia, obecnie, z radością stwierdzić należy, że to chwilowo zupełnie inny włodarz, z własnym niezależnym, kiedy trzeba zdaniem, być może, kiedy pozbędzie się niektórych „doradców i pracowników”, stanie się wzorem dla innych.

Choć z PiS-u, a Człowiek. Brawo! 🙂


(mrf.)

Na podst. mat . z profilu FB pana Wojewody M. Bogdanowicza.

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook