29 listopada 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Wojowie z Raciąża

1 min read

Raciąż, piękna, malownicza wieś, która z każdym rokiem nabiera turystycznego kolorytu. Dzieje się tutaj sporo, a to dzięki niezwykłej aktywności lokalnej szkoły i mieszkańców.  Warunki przyrodniczo – topograficzne, również robią swoje, co utwierdza nas w przekonaniu – warto tam odpoczywać.

Przepiękną okazją do podkreślenia roli tego miejsca, są odwiedziny Kasztelani, która wpierw była obiektem badań archeologów, a chwile później wszystko się zmieniło. Raciąż postawił na historię i był to świetny ruch, a przekonaliśmy się o tym, podczas ostatniej „Nocy Muzeów”, gdzie organizatorzy przygotowali coś wyjątkowego…

Tak, zdecydowanie, to była prawdziwie Europejska Noc Muzeów!

21 maja 2016 roku na boisku Leśnym można było obejrzeć inscenizację fragmentu „Krzyżaków” Henryka Sienkiewicza (reżyser Kamila Cajmer), walki wojów (w których w rolę wcielili się Grzegorz Janikowski i Paweł Obara), posłuchać muzyki w wykonaniu Marcina Kiedrowskiego i Anny Blaumann oraz wziąć udział w konkursach. Zanim to nastąpiło, barwny korowód przeszedł ulicami Raciąża, budząc powszechne zainteresowanie przechodniów. Wśród postaci byli: dawni mieszkańcy grodu kasztelańskiego, wojowie, księżniczki i inni. Zwieńczeniem Nocy Muzeów było wielkie ognisko nad jeziorem, gdzie każdy mógł upiec kiełbaskę, delektując się magiczną nocą.

Obejrzyjmy to, co działo się w Raciążu.

Europejska Noc Muzeów w Raciążu

___________________

(red.)

Mat. nadesłane

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook