pt. Sie 7th, 2020

Wojska Obrony Terytorialnej zasiliły w energię część Bysławia

1 min read

8 Kujawsko-Pomorska Brygada OT, przeprowadziła w Bysławiu ćwiczenie, pn. „Pomocna energia”, a wszystko przy współudziale Enea Sp. z.o.o z Bydgoszczy i Chojnic oraz wójta gminy Lubiewo.

Na trzy dni  żołnierze WOT-u zajęli fragment plaży w Bysławiu. Rozłożyli potężne urządzenie oraz rozbili namiot. Wojskowi wykorzystali kontenerową elektrownię polową i sprawnie wpięli ją do systemu Eney. Przez prawie trzy doby utrzymali awaryjne zasilanie sporego fragmentu Bysławia. Jak zapewnili nas mundurowi, ich sprzęt był wykorzystany zaledwie w 40 procentach. Elektrownia bez trudu jest gotowa zasilić całą miejscowość i jej okolice. Posiłki mundurowym zapewniła pobliska jadłodajnia. Żołnierze mile wypowiadają się o miejscowych, którzy z zaciekawieniem obserwowali pracę sprzętu i ludzi oraz przepraszają za hałas. To oczywiste, ale w razie sytuacji kryzysowej Bysław już wie o tym, że w ciągu zaledwie dwóch godzin, wojsko bez trudu przywróci zasilanie w trybie awaryjnym. Warto tez podkreślić, że miejscowi strażacy sprawnie asystowali przy uzupełnianiu paliwa do agregatu, a to zapewniło im macierzysta jednostka.

Dzisiaj w godzinach południowych żołnierzy odwiedziła m.in. pani wójt gm. Lubiewo. W trakcie rozmowy poruszane były kwestie współpracy wojsk WOT-u z regularnymi wojskami i pozostałymi służbami.


(red.)

Please follow and like us: