5 grudnia 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Z takim patronatem Wójt Śliwic skazany jest wyłącznie na… sukces

2 min read

Pan Daniel Kożuch – Wójt Gminy Śliwice może powoli odcinać kupony od swoich działań. Niczym Midas, czego dotknie, zmienia się w złoto, no, może z wyjątkiem pewnej agresywnej, skomputeryzowanej toalety w środku wsi.

Drogi powstają, trakty pieszo – rowerowe też, bezrobocia brak, chyba, że na własne życzenie, piękne okolice dookoła, no i sukcesywnie odnawiana „stołeczna”wieś. A teraz dochodzą jeszcze „chody u sił wyższych”. Nie ma co deliberować, Pan Wójt i Gmina są skazani na sukces i tak… trzymać!

W czwartek 9 marca w trakcie wizytacji kanonicznej w Parafii Gminy Śliwice Ksiądz Biskup Diecezji Peplińskiej Ryszard Kasyna przybył na spotkanie z Wójtem Gminy, w którym uczestniczyli również: część radnych oraz sołtysów z przewodniczącym Rady Gminy Śliwice Zbigniewem Zwolińskim. Obecny na spotkaniu był również Zenon Dejnowski Mistrz Bractwa św. Huberta w Śliwicach oraz Proboszcz Parafii Ks. Andrzej Koss.

Wójt Gminy uroczyście przekazał Księdzu Biskupowi uchwałę Rady Gminy w sprawie ustanowienia św. Huberta patronem Gminy Śliwice. Bp Ryszard Kasyna z zainteresowaniem zebrał opinie i dyskutował na powyższy temat., po czym obiecał, że prośbę Wójta poprze i nada jej dalszy tok.
Otóż poinformował, iż uchwała musi być skierowana do Konferencji Episkopatu Polski a następnie do Rzymu, aby Papież Franciszek wydał stosowny dokument i uchwałę. Po zakończonej dyskusji Wójt Gminy Daniel Kożuch oprowadził Biskupa po Urzędzie oraz przylegającym do urzędu Gminy Komisariacie Policji.


(red.)

sliwice.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook