18 stycznia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Nowi radni miejscy jeszcze nie do końca poznali miasto i mieszkańców, o których dobro mają dbać. Zajmują się rzeczami ważnymi, mniej ważnymi i … utopijnymi.

Pozostańmy w tych ostatnich. Jeden z radnych wpadł na iście szatański pomysł, który ma polegać na stworzeniu przy tucholskim TOK-u orkiestry. Widać wyraźnie, że pan radny ma spory pociąg do instrumentów dętych, ale tych akurat w mieście mamy pod dostatkiem, biorąc pod uwagę świetną współpracę TOK-u z Reprezentacyjną Orkiestrą LP, która często koncertuje na terenie miasta. Po co mnożyć byty? Chybiony pomysł starał się wyperswadować radnemu, dyrektor TOK-u, ale czy mu się udało? Tucholanie z odrobiną władzy, są tacy skryci…

Jedna z radnych opozycyjnych również wpadła na ciekawy pomysł, a ten dotyczy próby walki z wiatrakami, czyli odrestaurowania murali patriotycznych, które kilka lat temu lokalni harcerze umieścili np. na kolejowym moście, przy Sępoleńskiej w Tucholi. Patriotyzm radnej chwali się, ale próba zlecenia tego zadnia gminie, jest bardzo daleka od realizacji, ponieważ obiekt należy nie do miasta, a do PKP. Interesujące jest, że wszyscy radni nie zauważają innych oczywistości np. oświetlenia przestrzeni pod mostem ( upaprana jedna , za to gigantyczna lampa), przestrzeni odwadniających most, które stały się śmietnikami itd.

Widać wyraźnie, że radni nie chodzą na spacery, raczej opierają się na społecznych sugestiach, zbyt niskie diety?


(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook