czw. Gru 12th, 2019

Telewizyjno – Filmowa Agencja Promocyjna

Nowi radni miejscy jeszcze nie do końca poznali miasto i mieszkańców, o których dobro mają dbać. Zajmują się rzeczami ważnymi, mniej ważnymi i … utopijnymi.

Pozostańmy w tych ostatnich. Jeden z radnych wpadł na iście szatański pomysł, który ma polegać na stworzeniu przy tucholskim TOK-u orkiestry. Widać wyraźnie, że pan radny ma spory pociąg do instrumentów dętych, ale tych akurat w mieście mamy pod dostatkiem, biorąc pod uwagę świetną współpracę TOK-u z Reprezentacyjną Orkiestrą LP, która często koncertuje na terenie miasta. Po co mnożyć byty? Chybiony pomysł starał się wyperswadować radnemu, dyrektor TOK-u, ale czy mu się udało? Tucholanie z odrobiną władzy, są tacy skryci…

Jedna z radnych opozycyjnych również wpadła na ciekawy pomysł, a ten dotyczy próby walki z wiatrakami, czyli odrestaurowania murali patriotycznych, które kilka lat temu lokalni harcerze umieścili np. na kolejowym moście, przy Sępoleńskiej w Tucholi. Patriotyzm radnej chwali się, ale próba zlecenia tego zadnia gminie, jest bardzo daleka od realizacji, ponieważ obiekt należy nie do miasta, a do PKP. Interesujące jest, że wszyscy radni nie zauważają innych oczywistości np. oświetlenia przestrzeni pod mostem ( upaprana jedna , za to gigantyczna lampa), przestrzeni odwadniających most, które stały się śmietnikami itd.

Widać wyraźnie, że radni nie chodzą na spacery, raczej opierają się na społecznych sugestiach, zbyt niskie diety?


(red.)