31 października 2020

Wprowadzanie w błąd TOKiS-a nikomu nie służy, czyli w tej sprawie Powiat Tucholski był bez winy!

3 min read

No i znowu mamy mały , lokalny skandalik, który wywołało zdarzenie, opisane w tekście pt. DOBRY KONCERT W CIENIU… SKANDALU!

Uważny czytelnik już wie, że sprawa dotyczy koncertu zespołu, który wystąpił w Tucholskiej Książnicy 12 kwietnia. Koncert rozpoczął się opóźnieniem, z powodu braku nagłośnienia. Za ten stan organizator w rozmowie z nami oskarżył gospodarza obiektu.

TO NIE BYŁO PRAWDĄ!!!

Starostwo Powiatowe w Tucholi dostarczyło nam dwa dokumenty, które potwierdzają brak ich winy w całej tej wyjątkowo paskudnej sprawie, gdzie poszkodowanymi byli: publiczność, goście – zespół „Freje” i TOKiS – PRESS, który celowo wprowadzono w błąd! W tej sprawie skontaktowaliśmy się już z naszą kancelarią prawną.

Dokument nr1

Dokument nr 2 Korekty numeru telefonu dokonał TOKiS – PRESS

***

Z dokumentów wynika to, że za sprawy techniczne odpowiada konkretna osoba i w interesie firmy „Martynka” było dopilnowanie całego przedsięwzięcia odpowiednio wcześniej. Awanturowanie się na pięć minut przed rozpoczęciem koncertu jest grubą niestosownością. Szkoda, pomysł wydawał się być trafionym.

Firma „Martynka” od jakiegoś czasu bierze udział w organizowaniu imprez z udziałem znanych osób. Przyjrzyjmy się jej bliżej…

Działalność firmy na rynku konserwacji i naprawy podręcznego sprzętu gaśniczego prowadzimy już od 30 lat, z czego przez większość tego okresu działalność prowadzona była pod nazwą DETEOR. W roku 2008 nastąpiło rozszerzenie działalności naszej firmy o pomoc i opiekę nad osobami chorymi i starszymi, zarówno na terenie Polski jak i Unii Europejskiej. Pomoc tą świadczymy w zakresie dotrzymywania towarzystwa, higieny, podawaniu leków czy też pomocy w prowadzeniu gospodarstwa domowego (pranie, gotowanie, robienie zakupów, sprzątanie, opłacanie rachunków). Od 10 lat przedstawiciel Firmy Usługowej Martynka, Józef Hołody w ramach Stowarzyszenia Rodzin Zastępczych „Dziecko w rodzinie”, organizował różnego rodzaju zabawy, koncerty, wycieczki krajowe oraz zagraniczne.

 Interesujące, firma ma szeroki zakres usług od gaśnic począwszy na organizacji koncertów skończywszy. Dziki kapitalizm panujący w Polsce pokazuje różne oblicza, bardzo amatorskie również.

Idźmy dalej…

Powszechnie wiadomo, ze TOKiS jest bardzo żywo zainteresowany stworzeniem w Powiecie Tucholskim systemu opieki nad ludźmi starszymi, schorowanymi. Staramy się namówić władze miasta do tego, aby zachęcić inwestorów zewnętrznych do zajęcia się właśnie taką działalnością. Firma „Martynka” wyprzedziła czas, ponieważ ich zakres działania obejmuje również:

…pomoc i opiekę nad osobami chorymi oraz starszymi na terenie Polski oraz Unii Europejskiej, w zakresie podawaniu leków, higieny, dotrzymania towarzystwa, pomocy w prowadzeniu gospodarstwa domowego.

Zainteresowaliśmy się taką propozycją i postanowiliśmy sprawdzić jakim personelem dysponuje firma. W tak odpowiedzialnej pracy, poszukujący opieki zechce poznać twarz i kompetencje opiekunki, którą ewentualnie wybierze. Takich informacji nie odszukaliśmy, podobnie jak referencji.

Z doświadczenia wiemy, że firmy oferujące „mydło i powidło”, są niepewne, a jak jest z ” Martynką”? Czekamy na pisemną informację od właściciela, we wszystkich poruszonych przez nas kwestiach.

_________________

Mariusz R.Fryckowski

Posłowie…

W poprzednim tekście, który poznaliście Państwo na początku tego artykułu istnieje akapit: „Freje” pokazali klasę, a gospodarze? Cóż, mamy taką zasadę, nie przeklinamy w tekstach z wyjątkiem słów: „kretyni” lub ewentualnie „idioci” i to w wyjątkowych wypadkach”.

To zdanie choć brzmiące sarkastyczne miało mieć oddźwięk ogólny, takim  pozostanie, choć pewna zmiana jest konieczna: zamiast „gospodarze” winno być „organizatorzy”.

__________________________________

Wykorzystano materiały:

Starostwa Powiatowego w Tucholi

Materiały pochodzące z witryny firmy „Martynka”, o której z pewnością jeszcze usłyszymy.

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook