12 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Wsparcie dla Muzeum PRL w Sępólnie Krajeńskim

2 min read

Nazywam się Marcin Gulka jestem miłośnikiem, pasjonatem, dyrektorem Pomorskiego Okręgowego Muzeum w Sępólno Krajeńskim. Muzeum PRL jest całym moim życiem. Jestem z zawodu ratownikiem medycznym żonaty dwójka dzieci.

Wiem bardzo dobrze że są teraz ważniejsze sprawy niż Muzeum, ale pamiętajcie że będziemy chcieli wrócić do normalności. Wiele razy my pomagaliśmy organizując akcje społeczne. Teraz niestety my potrzebujemy waszego wsparcia. Ci którzy mnie znają wiedzą że nie lubię prosić o pomoc.

Dziwna choroba zza granicy, stopniowe ograniczenia, w końcu straszne słowo – pandemia. I tak w przeciągu kilku tygodni coś, co było sensem mojego życia i radością dla wszystkich, stanęło nad przepaścią. Dotąd utrzymywałem muzeum z datków odwiedzających nas ludzi, lekcji muzealnych i z budżetu domowego. Niestety, nałożone ograniczenia sprawiają, że od ponad miesiąca nikt już nie dzwoni do naszych drzwi. Zapanowała pełna napięcia cisza. Nasze bramy muszą pozostać zamknięte do czasu zakończenia epidemii.

Prosimy o wsparcie na renowację i utrzymanie eksponatów, bo miesięczny koszt liczony jest w tysiącach złotych. Za dwa miesiące odbędzie się II zlot miłośników filmów Barei .Na który przybędzie 100 osób z całej Polski i zagranicy. My nie zwalniamy tempa staramy się dalej kończyć rozpoczęte projekty. To dokończenia mamy jeden boks izba przyjęć. Przed muzeum stanie miś gipsowy na skalę naszych możliwości.

Więc przydało by się wasze wsparcie aby utrzymać 300% normy. Pomóżcie nam budować nasze Muzeum! Każdy grosz się liczy w tych trudnych czasach. Nie obejmuje nas żadna „tarcza antykryzysowa”, jak wszystkich muzeów prywatnych w Polsce.

Dzięki wam dalej może być dobrze.


(red.)

Text oryg.

Szczegóły

 

 

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook