26 października 2020

Wsparcie finansowe dla Tucholi i Cekcyna, po ataku żywiołów!

2 min read
Sejmik województwa podął dziś (24 kwietnia) decyzję o przyznaniu wsparcia finansowego na przebudowę odcinków dróg powiatowych w gminach Tuchola i Cekcyn zniszczonych w wyniku trąby powietrznej. Dotacja uzupełni wkład własny samorządów na realizację tego zadania.
Trąba powietrzna, która przeszła przez tereny powiatu tucholskiego i świeckiego w 2012 roku wyrządziła poważne straty w majątku osób prywatnych, Lasów Państwowych a także w infrastrukturze drogowej.

– Władze powiatu tucholskiego zwróciły się do samorządowych władz województwa o pomoc w odbudowie dróg. Realizując ideę regionalnej solidarności i odpowiadając na potrzebę pomocy – tak istotnej zwłaszcza w sytuacjach kryzysowych – zarząd województwa skierował na sesję sejmiku projekt uchwały w sprawie dofinansowania tej ważnej dla mieszkańców regionu inwestycji 
mówi marszałek Piotr Całbecki.

Wydatki związane z przebudową zniszczonych dróg oszacowano na około 3,5 miliona złotych. Powiat tucholski pozyskał w tym roku rządową pomoc w wysokości 2,8 miliona złotych z rezerwy na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Brakujące 700 tysięcy przeznaczą wspólnie na ten cel władze powiatu tucholskiego, gmin Cekcyn i Tuchola oraz samorząd województwa. Wysokość wsparcia z budżetu województwa wyniesie 10 procent wartości zadania, czyli 350 tysięcy złotych.

Przebiegające przez teren gminy Tuchola i Cekcyn drogi powiatowe mają duże znaczenia dla układu komunikacyjnego północno-zachodniej części województwa. Stanowią istotny fragment połączenia węzła autostradowego w Warlubiu z okolicami Tucholi, Sępólna Krajeńskiego, Więcborka, Mroczy, Nakła i Kcyni.
_____________________
(red.)
kujawsko-pomorskie.pl
Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook