Wsparcie w ramach rządowego programu „Czyste Powietrze”.

Terenowe biura Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu otwarte w: Inowrocławiu, Świeciu i Włocławku. To tam mieszkańcy regionu na miejscu mogą m.in. uzyskać informacje i wypełnić wniosek o wsparcie w ramach rządowego programu Czyste Powietrze.

Na wymianę ogrzewania na ekologiczne oraz termomodernizację w gospodarstwach jednorodzinnych można uzyskać nawet do 47. tys. zł. Dotychczas w Kujawsko-Pomorskiem złożono ponad 3.000 wniosków, założono 9.000 kont beneficjenta. To niezwykle istotna pomoc, ponieważ aż 88 proc. tzw. niskiej emisji zanieczyszczeń pochodzi właśnie z gospodarstw domowych. Gratuluję Panu Prezesowi funduszu Ireneuszowi Stachowiakowi oraz wszystkim pracownikom, że tak dobrze realizują ten program. Są liderem pod względem wypłaconych środków. A przed kilkoma dniami WFOŚiGW otrzymał 50 mln zł rządowych środków dla mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego korzystających z Czystego Powietrza – podkreślił Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz, podczas otwarcia biura w Inowrocławiu.

Dotychczas spośród największych miast regionu, najwięcej wniosków złożyli mieszkańcy Torunia, na drugim miejscu plasuje się Grudziądz, a na trzecim Włocławek. Najmniej wniosków wpłynęło z Bydgoszczy i Inowrocławia.

Biura w Inowrocławiu, Świeciu i Włocławku czynne będą w poniedziałki, wtorki i piątki, w godz. 7.30-15.30. Szczegółowe informacje na temat programu Czyste Powietrze dostępne są na stronie wfosigw.torun.pl.


bydgoszcz.uw.gov.pl

admin

Next Post

Wieczór autorski oraz promocja książki "Rozproszenie" Barbary Jendrzejewskiej

wt Maj 21 , 2019
Miejska Biblioteka Publiczna w Tucholi, zapewnia nam ostatnio moc wrażeń, dodatkowych dostarczy jeszcze kolejny gość. Obecnie bydgoszczanka ale urodzona w Tucholi, co podkreśla zawsze i wszędzie, o swoich korzeniach nigdy nie zapomniała – znana i ceniona również u nas poetka – Barbara Jendrzejewska, ponownie znajdzie się w swoim rodzinnym mieście […]

SPOŁECZNOŚCI

Lokalnie

Globalnie

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook