20 kwietnia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Wspieramy projekt „Seria audycji Jerzego Kordowicza” !

5 min read

Urodził się w 1945 roku.Ukończył Akademię Muzyczną w Warszawie.Dziennikarz muzyczny, realizator, jeden z najwybitniejszych znawców muzyki elektronicznej w Polskim Radiu. Współpracował z Teatrem Polskiego Radia jako ilustrator, autor i kompozytor, reżyserował słuchowiska i audycje poetyckie. W Programie Trzecim pracował w latach 1977-2010. Był przewodniczącym Koła Syndykatu Dziennikarzy Polskich w Programie Trzecim. Prowadził audycje: „Top tlen”, „Nastroje el-muzyki”, „Studio el-muzyki”, „Trójka pod Księżycem”, brał udział w cyklu „Nie tylko dla orłów”. Laureat prestiżowych nagród, m.in. Premio Ondas 74 i OIRT 89. W ankiecie miesięcznika Muzyk uznany został „Dziennikarzem muzycznym roku 96”. Jego cykl „Studio el-muzyki” zajął drugie miejsce w kategorii najlepszych audycji rozgłośni ogólnopolskich.

Jerzy Kordowicz został zwolniony z pracy z radiowej trójki nie wiedzieć dlaczego. Ten świetny dziennikarz ( i jego charakterystyczny głos) dla świata polskiej muzyki jest tym, czym pan Marek Biliński dla polskiej el – muzyki. Kapitalne audycje Kordowicza raptem, zniknęły bezpowrotnie z anteny? Jakiś koszmar! Nie dopuścimy do tego! Tak urodził się kapitalny pomysł i projekt – wspieramy go.

Jerzego Kordowicza poznałem w Cekcynie, to oczywiste, podczas rejestrowania jednego z tych wyjątkowych świąt muzyki elektronicznej, która w Polsce rzekomo… umarła! O święta naiwności, nic podobnego! Jest wręcz odwrotnie! Kordowicz?  To ktoś wyjątkowy, tacy dziennikarze rodzą się raz na dwieście lat – Mariusz R.Fryckowski

Zwracam się z uprzejmą prośbą o ponowne rozpatrzenie decyzji o likwidacji audycji „Studio El-Muzyki”, w której redaktor Jerzy Kordowicz prezentował muzykę elektroniczną. Od moich fanów w Polsce wiem, że było to dla wielu z nich jedyne źródło wiedzy o tym gatunku muzyki, o twórczości autorów tej muzyki w Waszym kraju i na świecie. Zapewniała im to publiczna radiofonia w Polsce, rozumiejąca swoją rolę jako uzupełnienie głównego nurtu popkultury o wartościowe nisze. Było to też jedyne miejsce w mediach, które zapewniało start i promocję młodym kompozytorom muzyki elektronicznej. Wiem też, że w Waszym kraju nie miałbym tak wspaniałej i licznej publiczności, gdyby nie audycja redaktora Jerzego Kordowicza. W imieniu wszystkich fanów i twórców muzyki elektronicznej w Polsce apeluję o przywrócenie audycji na antenę Waszej rozgłośni.

/Jean-Michel Jarre/

PATRONI PROJEKTU

  • Narodowe Centrum KulturyNarodowe Centrum KulturyNarodowe Centrum Kultury przyznaje patronat nad akcją „Seria audycji Jerzego Kordowicza” na portalu wspieramkulture.pl.
  • MiTo art.café.booksMiTo art.café.booksZ wielkim zainteresowaniem i niecierpliwością czekam na kolejne audycje Jerzego Kordowicza, które wciągają w świat muzyki elektronicznej. Wspierając ten projekt wspierasz kulturę muzyczną i wypełniasz swą przestrzeń nowymi zaskakującymi dźwiękami. Piotr Seweryn Rosół MiTo
  • Legalna KulturaLegalna KulturaProjekt sfinansowania serii audycji Jerzego Kordowicza idealnie wpisuje się w nasze pojmowanie idei wspólnego tworzenia kultury. Trzymamy kciuki za powodzenie!

Muzyka Elektroniczna
Zbieramy pieniądze na sfinansowanie serii audycji Jerzego Kordowicza.

Kim jest Jerzy Kordowicz?
Dziennikarzem muzycznym, realizatorem, najwybitniejszym znawcą muzyki elektronicznej w Polsce. Od 1977 do 2010 roku prowadził audycje w Polskim Radiu. Później dzięki wsparciu Narodowego Centrum Kultury zrealizował serię 33 audycji pod nazwą „Tragarze Syntezatorów” emitowanych w Radiu Wnet.

Dołącz do nas!
Słuchacze nie mogą się pogodzić z brakiem jego audycji. Jeśli jesteś jednym z nas możesz ufundować sobie i innym kolejną serię audycji poświęconych muzyce elektronicznej. W końcu audycje są dla słuchaczy i dla nich mają większą wartość niż dla instytucji. Uzbierane pieniądze pozwolą na wyprodukowanie i udostępnienie do pobrania audycji na stronie internetowej w formie podkastów w plikach mp3 wysokiej jakości (320 kbps).

12 jednogodzinnych audycji
które będą publikowane jako podkasty w miesięcznych odstępach. Jeśli suma uzbieranych pieniędzy przekroczy wyznaczony limit audycji będzie proporcjonalnie więcej.

Ile potrzebujemy?
Do realizacji audycji potrzebne jest studio radiowe, realizator, strona internetowa z informacjami i audycjami. Chcemy ozbireać pieniądze potrzebne na wyprodukowanie 12 godzinnych audycji.

  • Honorarium dla realizatora (nagranie, montaż i miksowanie) 250 zł x 12 3000 zł
  • Wynajęcie studia 100 zł x 12 1200 zł
  • Honorarium dla autora audycji Jerzego Kordowicza 250 zł x 12 3000 zł
  • Opracowanie strony internetowej, elementów identyfikacyjnych grafiki i programowanie skryptów, które obsłużą użytkowników całego projektu to koszt około 1500 zł

Razem to 8700 zł
Prowizja dla portalu wspieramkulture.pl (11%) 1075 zł

Suma do uzbierania 9775 zł

To pierwszy taki projekt
w którym otwiera się możliwość współfinansowania przez odbiorców, słuchaczy ich ulubionej audycji. Sukces akcji zalezy od aktywności każdego z nas. Jeśłi znasz kogoś, kogo interesuje muzyka elektroniczna, wykonawcy lub audycje Jerzego Kordowicza koniecznie rozpowszechnij informacje o możliwości wsparcia. Dla uczestników, którzy zdecydują się na większe wspracie proponujemy unikatowe i niezwykłe nagrody i prezenty. Zerknij na listę. Niekoniecznie musisz znać upodobania swoich znajomych na fecebook i innych portalach społecznościowych, po prostu podziel się z nimi wszystkimi linkiem do projektu Serii audycji Jerzego Kordowicza. Im szybciej uzbieramy potrzebne pieniądze tym szybciej powstaną audycje. Określiliśmy czas zbierania pieniędzy na 60 dni, ale jeśli uda się uzbierać pełną kwotę wcześniej, przystąpimy do pracy niezwłocznie.

Od pomysłodawcy
Od lat obserwuję rynek audycji radiowych w Polsce i żal mi tych minut, godzin i lat, które w radiu tracone sa na mierne produkcje i słabej jakości audycje. W pogoni za słupkami słuchalności uśredniają się do poziomu brzęczydełka, którego jedynym zadaniem jest przemycić do naszej podświadomości przekaz reklamowy. Niestety ta choroba dotknęła także radia publicznego, które rezygnuje z audycji promujących kulturę wyższą. Żyjemy jednak w świecie nowych możliwości i od nas zależy przyszłość mediów. Media głównego nurtu pozostawmy dla tych, którym to odpowiada. Róbmy swoje i wspierajmy to czego potrzebujemy, czego nam brakuje i co dla nas jest wartościowe. Pokładam wielkie nadzieje w finansowaniu społecznościowym ważnych i potrzebnych audycji radiowych. Wierzę, że jeśli tylko informacja dotrze do zainteresowanych bez problemu uda się sfinansować wiele cennych audycji, które wzbogacą nasze życie. Wystarczy chcieć.

______________
Borys Kozielski

Więcej: http://wspieramkulture.pl/projekt/468-Seria-audycji-Jerzego-Kordowicza

_______________

(a.)

Z ostatniej chwili.

Większa część potrzebnej kwoty jest już zebrana. Obecnie kwesta obejmuje kwotę w wysokości 1879 zł.

 

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook