13 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Wspólna sprawa?

2 min read

O tej drodze mowa jest od wielu lat. Jest w złym, albo bardzo złym stanie, łączy Raciąż z Piastoszynem i znajduje się na granicy gmin: Tuchola i Kęsowo. Formalnie znajduje się w zasobach powiatu.

Trudno policzyć na ilu sesjach miejskich i powiatowych mówiono o remoncie, niestety, zawsze brakowało pieniędzy. Sytuację dodatkowo komplikował i komplikuje do dzisiaj program naprawczy powiatu, który praktycznie uniemożliwia władzom jakiekolwiek działania. Przykro mówić, ale takie są skutki ulegania wpływom i podejmowania błędnych decyzji przez konkretną ekipę sprzed wielu lat.

Pomimo wszystko dobrze się stało, że temat drogi powrócił na wokandę i doszło do spotkania lokalnych samorządowców w tej sprawie. Wśród nich byli najważniejsi z burmistrzem i starostą na czele. Dziwi tylko to, że zabrakło gospodarza gm. Kęsowo.

Jak to wygląda od strony praktycznej? Obejrzyjmy…

Nie ma najmniejszych wątpliwości, że remont drogi możliwy będzie tylko wtedy, gdy będzie możliwość skorzystania ze wspomnianego funduszu, ale wielki plus wędruje również w stronę burmistrza, który rozumiejąc sytuację udzieli wsparcia powiatowi, choć wcale nie musi. Jak do sprawy ustosunkuje się rada gminy w Kęsowie, bo trudno sobie wyobrazić to, że nie trafi ( a może już trafiło?) do niej stosowne pismo ze strony władz powiatowych. Czy będzie zgoda, czy też odpowiedź odmowna? W zasadzie rokowania powinny być pesymistyczne i jest to oczywiste.

Sytuacja finansowa wszystkich gmin jest zła, doskonale wie o tym rząd, który kamuflując swoje działania, od czasu do czasu robi prezenty w postaci wielgachnych czeków z kwotami na otarcie łez. Samorządowcy biorą je i cieszą się, że ich agonia zostanie odłożona o kilka miesięcy. Miejmy jednak świadomość tego, że jesteśmy świadkami zaplanowanego niszczenia dorobku jednostek, bez których państwo dawno obróciłoby się w perzynę. Tak, to podcinanie gałęzi na której siedzi ten bezmyślny rząd, a konsekwencje poniesiemy jak zawsze my.


(mrf.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook