Wspólne działania na drogach

W ubiegłym tygodniu tucholscy funkcjonariusze Ruchu Drogowego mogli dwukrotnie liczyć na wsparcie swoich kolegów z Oddziałów Prewencji Policji w Bydgoszczy. Policjanci wspólnie czuwali nad bezpieczeństwem na drogach powiatu tucholskiego. Podobne akcje planowane są w przyszłości.

Tucholska „drogówka” oraz funkcjonariusze OPP z Bydgoszczy pełnili wspólnie służbę w czwartek (20.10.2016r) oraz w sobotę (22.10.2016r). Działania miały na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym powiatu tucholskiego, poprzez ujawnienie osób naruszających przepisy.

W akcji, w której uczestniczyło łącznie 22 funkcjonariuszy ujawniono 79 sprawców wykroczeń drogowych. Łącznie policjanci skontrolowali 129 pojazdów, z których 63 kierujących musiało liczyć się z nałożeniem grzywny w formie mandatu karnego.

Podczas czwartkowych działań, spośród wszystkich ujawnionych przez funkcjonariuszy wykroczeń, najwięcej było tych dotyczących poruszania się z nadmierną prędkością, co przy panujących w tym dniu warunkach atmosferycznych, było skrajnie niebezpiecznym zachowaniem.

Nie brakowało też kierowców nie pamiętających o prawidłowym oświetleniu, niezbędnym wyposażeniu pojazdu czy też takich, których auta nie spełniały wymogów technicznych do poruszania się po drodze. Podobnie było w sobotę.

Tucholscy policjanci dzięki wsparciu funkcjonariuszy z Bydgoszczy, mieli możliwość, w jednym czasie, zadbania o bezpieczeństwo na najbardziej niebezpiecznych drogach wszystkich gmin naszego powiatu, dlatego podobne akcje planowane są również w najbliższych dniach.

__________________________

Autor: mł. asp. Justyna Janiak

admin

Next Post

Działania "ZNICZ 2016"

pon Paź 24 , 2016
Wkrótce dzień Wszystkich Świętych. Czas ten to dla większości wyjazdy na groby bliskich. Nad ich spokojnym przebiegiem na terenie naszego województwa, od piątku (28.10.16) do wtorku (02.11.16), czuwać będą kujawsko-pomorscy policjanci rozpoczynający akcję „ZNICZ 2016”.

SPOŁECZNOŚCI

Lokalnie

Globalnie

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook