23 stycznia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Wspólne działania na drogach

2 min read

W ubiegłym tygodniu tucholscy funkcjonariusze Ruchu Drogowego mogli dwukrotnie liczyć na wsparcie swoich kolegów z Oddziałów Prewencji Policji w Bydgoszczy. Policjanci wspólnie czuwali nad bezpieczeństwem na drogach powiatu tucholskiego. Podobne akcje planowane są w przyszłości.

Tucholska „drogówka” oraz funkcjonariusze OPP z Bydgoszczy pełnili wspólnie służbę w czwartek (20.10.2016r) oraz w sobotę (22.10.2016r). Działania miały na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym powiatu tucholskiego, poprzez ujawnienie osób naruszających przepisy.

W akcji, w której uczestniczyło łącznie 22 funkcjonariuszy ujawniono 79 sprawców wykroczeń drogowych. Łącznie policjanci skontrolowali 129 pojazdów, z których 63 kierujących musiało liczyć się z nałożeniem grzywny w formie mandatu karnego.

Podczas czwartkowych działań, spośród wszystkich ujawnionych przez funkcjonariuszy wykroczeń, najwięcej było tych dotyczących poruszania się z nadmierną prędkością, co przy panujących w tym dniu warunkach atmosferycznych, było skrajnie niebezpiecznym zachowaniem.

Nie brakowało też kierowców nie pamiętających o prawidłowym oświetleniu, niezbędnym wyposażeniu pojazdu czy też takich, których auta nie spełniały wymogów technicznych do poruszania się po drodze. Podobnie było w sobotę.

Tucholscy policjanci dzięki wsparciu funkcjonariuszy z Bydgoszczy, mieli możliwość, w jednym czasie, zadbania o bezpieczeństwo na najbardziej niebezpiecznych drogach wszystkich gmin naszego powiatu, dlatego podobne akcje planowane są również w najbliższych dniach.

__________________________

Autor: mł. asp. Justyna Janiak
Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook