23 listopada 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Wspólne działania policji i ITD na drogach powiatu tucholskiego

2 min read

Wczoraj (7.08.2018r.) policjanci tucholskiej drogówki przeprowadzili kolejną już wspólną akcję kontrolną z inspektorami Wojewódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego z Bydgoszczy. Prowadzone działania polegały przede wszystkim na zwróceniu szczególnej uwagi na kierowców ciężarówek, którzy nie stosują się do wyznaczonych objazdów oraz nowego oznakowania.

 

Przypomnijmy, że od 9 lipca br. w związku z trwającymi pracami remontowymi na Drodze Wojewódzkiej nr 240, która przebiega przez ul. Warszawską i Cegielnianą w Tucholi wprowadzona jest tymczasowa organizacja ruchu oraz objazdy dla ciężarówek.

Podczas wspólnej akcji miejscowych stróżów prawa wraz z funkcjonariuszami Inspekcji Transportu Drogowego zwrócono szczególną uwagę na naruszenia przepisów ruchu drogowym spowodowanych nową organizacją ruchu oraz wyznaczonymi objazdami.

Bezpieczeństwo w ruchu drogowym to priorytet policjantów ruchu drogowego oraz funkcjonariuszy Inspekcji Transportu Drogowego. Efektem wspólnych działań jest eliminowanie kierujących oraz pojazdów, które zagrażają bezpieczeństwu użytkowników ruchu oraz niszczą infrastrukturę drogową.

Wielokrotnie kierujący nie zdają sobie sprawy, że ryzykując przemieszczanie się ogromnym pojazdem, który jest zbyt ciężki, po drogach do tego nieprzystosowanych może być ewidentną przyczyną zdarzenia drogowego.

Wspólne działania tucholskiej drogówki z funkcjonariuszami Inspekcji Transportu Drogowego będą kontynuowane już niebawem.

Policja, po raz kolejny apeluje do kierowców o cierpliwość i zachowanie zdrowego rozsądku, które z pewnością pozwoli uniknąć przykrych zdarzeń na drodze.


Autor: sierż. szt. Bartosz Wiese
Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook