2 grudnia 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Wspólne kontrole osób bezdomnych pomogły uniknąć tragedii

2 min read

W piątek (14.12.2018r.) miejscowi dzielnicowi wraz z pracownikami Ośrodka Pomocy Społecznej w Tucholi kontrolowali miejsca, gdzie mogą nocować osoby bezdomne. W jednym z pustostanów na terenie miasta zauważyli mężczyznę. Bezdomny był skrajnie wyziębiony. Policjanci udzielili mu pierwszej pomocy.

Dzielnicowi  asp. szt. Jacek Mężydło i mł. asp. Mariusz Kulczyk wspólnie z Panią Iwoną Kamińską i Panią Justyną Porębską- pracowniczkami miejscowego Ośrodka Pomocy Społecznej w piątek (14.12.2018r.) w godzinach porannych dokonywali rutynowych kontroli miejsc, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne narażone na wychłodzenie. W opuszczonym budynku nieopodal centrum miasta znajdował się mężczyzna. Był  skrajnie wyczerpany i wyziębiony. Nie miał na sobie nawet odzieży stosownej do tej pory roku.

Na odkrytych stopach było widać przebarwienia na skórze. Leżał na podłodze. Mężczyzna był mocno osłabiony i nie potrafił samodzielnie się podnieść. Policjanci próbowali nawiązać kontakt z bezdomnym, lecz był on bardzo utrudniony. Przystąpili do udzielania 56-latkowi pierwszej pomocy.  Funkcjonariusze zapewnili mu komfort cieplny okrywając go kocem termicznym i kontrolowali jego funkcje życiowe. Wezwany na miejsce zespół pogotowia ratunkowego zabrał bezdomnego do szpitala. Nie wiadomo jakby skończyła się kolejna doba dla mężczyzny, gdyby nie pomoc mundurowych i pracowników ośrodka.  

Policja apeluje do mieszkańców by informowali odpowiednie służby o miejscach , gdzie mogą gromadzić się osoby bezdomne narażone na działanie niskich temperatur. Takie zgłoszenia można też przekazać policji za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Właściwa reakcja może pomóc w uniknięciu tragedii.


Autor: sierż. szt. Bartosz Wiese
Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook