24 stycznia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Wspólnie uratowali kotkę. Uwaga!!! Zimą koty chronią się pod maskami samochodów!

2 min read

Otrzymaliśmy list od naszego czytelnika w którym opowiada o zdarzeniu, które miało miejsce w ubiegłą sobotę. Dzięki jego uwadze i wydatnej pomocy naszych, tucholskich strażaków, wszystko zakończyło się szczęśliwie. Poznajmy tę historię, która kończy się apelem.

W sobotę, rano (temperatura ok -7), wsiadłem do samochodu i wraz z żoną pojechaliśmy do pobliskiej (ok. 200 m) Biedronki. Na miejscu, przy wysiadaniu, usłyszeliśmy cichutkie MIAUUUU. Na początku panika – przejechałem kota!!!, ale po chwili zorientowałem się, że miauczenie dobiega spod maski…. Po otwarciu maski, przez chwilę, zobaczyłem jakieś trójkątne uszko i to wszystko.. Kot był tak przerażony, że nie było sposobu na jego wydobycie, a na parkingu był dosyć duży ruch i hałas, wiec raczej na uspokojenie nie było co liczyć…

Na szczęście, jak to bywa  w horrorach, zjawił się (a raczej zjawili) superbohaterowie w postaci Straży Pożarnej. Byli tam zupełnie przypadkowo, ale nie pozostawili mnie z tym problemem. Bardzo sprawnie wymontowali akumulator, wypłoszyli i złapali kota, a następnie zamontowali akumulator…. Oczywiście kota zabrałem, (chociaż w tym momencie była to „kupka” śmierdzącego, przemoczonego futerka) . Kotek, a raczej kotka, po wykąpaniu, wygląda pięknie. Obecnie szukamy jej właściciela (przypuszczamy, że się zgubiła, bo jest całkowicie oswojona, zdrowa-sprawdzona u weterynarza i w dobrej kondycji).
Rozwiesiłem ogłoszenia i czekam na odzew…

15940499_244068999353588_5810431279796681845_n-kopia

Uratowana, kocia piękność:) szuka swojego właściciela.

No, i mamy kolejny piękny przykład wrażliwości ludzkiej na krzywdę naszych ukochanych zwierzaków. O naszych strażakach nie możemy mówić inaczej, jak w samych superlatywach. Tym razem, do głosu doszło coś więcej, ich wyjątkowa empatia, to świetnie wyszkoleni fachowcy, którym można zaufać.

Wyjątkowa wrażliwość i  przytomność naszego czytelnika w tej przecież niezwykłej sytuacji, nie doprowadziła do tragedii. Ktoś może powiedzieć, że to tylko kot, my mówimy, to aż kot – zwierzak, który czuje, myśli, przywiązuje się.

Brawa dla wszystkich uczestników zdarzenia, które zakończyło się szczęśliwie i lekcja dla kierowców, jest zimno, zwierzęta szukają ciepłych, bezpiecznych miejsc, samochody dla nich pozornie są jednymi z nich.

Zanim wyruszysz w drogę, sprawdź auto!

___________________________

(red.)

Fot. poglądowa: iswinoujscie.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook