28 listopada 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Współpraca szkół ponadgimnazjalnych z gimnazjalnymi

1 min read
14 lutego br. odbyło się spotkanie dyrektorów szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez Powiat Tucholski z dyrektorami i pedagogami szkół gimnazjalnych.

Spotkanie miało na celu kontynuację współpracy szkół ponadgimnazjalnych ze szkołami gimnazjalnymi na różnych płaszczyznach. Spotkanie otworzył Michał Mróz Starosta Tucholski, który podziękował dyrektorom gimnazjów za dotychczasową współpracę oraz zwrócił się z prośbą o dalszą pomoc w promowaniu tucholskich szkół ponadgimnazjalnych. Dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych i placówek oświatowych mieli okazję zaprezentować ofertę edukacyjną na rok szkolny 2017/2018, a także przybliżyć zmiany w szkolnictwie ponadgimnazjalnym, które rozpoczną się w najbliższym roku szkolnym, ze szczególnym uwzględnieniem Branżowej Szkoły I Stopnia.

Omówiono jakie działania będą podejmowane promujące kierunki kształcenia –podkreślona została znaczenie różnorodności i wielości działań tj. Targi Edukacji i Pracy (2 marca br.) spotkania z uczniami, rodzicami, dni otwarte w szkołach ponadgimnazjalnych i inne.

W spotkaniu wzięli udział dyrektorzy i pedagodzy ze szkół gimnazjalnych powiatu tucholskiego oraz gimnazjów powiatów ościennych.

____________________

tucholski.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook