29 listopada 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Wśród młodych parlamentarzystów z kujawsko-pomorskiego zabraknie naszej młodzieży

2 min read

„Takich ludzi jak Wy – zaangażowanych w sprawy społeczne, nam potrzeba” – podkreślił wojewoda Mikołaj Bogdanowicz, podczas dzisiejszej uroczystości wręczenia młodym parlamentarzystom mandatów posła na XXV sesję Sejmu Dzieci i Młodzieży. W Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim to szczególne wyróżnienie odebrało 20 uczniów z ośmiu szkół.

Co roku, w ramach nowej edycji Sejmu Dzieci i Młodzieży, ogłaszany jest konkurs dla uczniów, w którym nagrodą jest udział w posiedzeniu SDiM, odbywającym się tradycyjnie w Warszawie 1 czerwca, czyli w Międzynarodowy Dzień Dziecka. Temat tegorocznych obrad to „Posłowie Sejmu II RP. Ich losy i działalność w okresie II wojny światowej i okupacji”. Podczas dzisiejszej uroczystości mandaty otrzymali zwycięzcy konkursu, z województwa kujawsko-pomorskiego.

„Serdecznie gratuluję Wam tego sukcesu. Myślę, ze to wyróżnienie zainspiruje Was do tego, abyście w przyszłości być może wybrali właśnie politykę jako drogę zawodową. Politykę rozumianą jako działania na rzecz dobra wspólnego” – mówiła Małgorzata Oborska, Kujawsko-Pomorski Wicekurator Oświaty.

Autorami najwyżej ocenionego zadania z województwa kujawsko-pomorskiego okazali się uczniowie Zespołu Szkół Elektronicznych im. Wojska Polskiego w Bydgoszczy – Paweł Przepióra i Michał Kalinowski. Przygotowali oni projekt o życiu Posła na Sejm II Rzeczypospolitej, wybranego z okręgu bydgoskiego – Juliusza Dudzińskiego. Z kujawsko-pomorskiego, poza uczniami Zespołu Szkół Elektronicznych im. Wojska Polskiego w Bydgoszczy, mandaty posłów wręczono także dzieciom i młodzieży z: I Liceum Ogólnokształcącego im. C. K. Norwida w Bydgoszczy, II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Inowrocławiu, Publicznej Szkoły Podstawowej im. Bronisława Malinowskiego w Warlubiu, II Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Jana III Sobieskiego w Grudziądzu, Gimnazjum Towarzystwa Salezjańskiego im. św. Jana Bosko w Toruniu, Zespołu Placówek Oświatowych w Lubieniu Kujawskim, Szkoły Podstawowej im. Franciszka Żwirki i Stanisława Wigury w Maliszewie.


bydgoszcz.uw.gov.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook