30 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

WTC, w hołdzie Polakom, którzy zginęli…

2 min read

World Trade CenterWTC (Światowe Centrum Handlu) – kompleks siedmiu budynków w dzielnicy Lower Manhattan w Nowym Jorku, w tym Twin Towers (bliźniacze wieże). Został zaprojektowany przez amerykańskiego architekta japońskiego pochodzenia Minoru Yamasakiego, któremu pomagał Antonio Brittiochi. Budowa rozpoczęła się 5 sierpnia 1966, a oficjalne otwarcie nastąpiło 4 kwietnia 1973 roku. Światowe Centrum Handlu zatrudniało około 25 tysięcy osób. Zostało zniszczone 11 września 2001 roku w wyniku zamachu terrorystycznego przeprowadzonego przez Al-Ka’idę.

Tak brzmi oficjalna notka, która bardzo pobieżnie określa to, co wydarzyło się w 2001 roku. Dzisiaj obchodzimy kolejną rocznicę tamtych dni. Od pamiętnego 11 września zmieniło się wszystko, terroryzm triumfuje, a bezradni światowi politycy popełniają kolejne błędy. Wokół WTC narosło wiele kontrowersji, a lista współsprawców jest wyjątkowo długa. W amerykańskich tajnych archiwach znajduje się prawda, które świat prawdopodobnie nigdy nie pozna. Jednym z najbardziej wyśmiewanych przez specjalistów  filmów jest 11 Września: Niewygodne fakty. Autorami są młodzi ludzie, którzy zadają kłam oficjalnej wersji przekazanej do i przez światowe media. Oficjalne organy obraz nazwały kolejną teorią spiskową. Sytuacja bardzo przypomina tragedię, która dotknęła Polaków, po katastrofie rządowego Tupolewa z polskim prezydentem na pokładzie.

Co najdziwniejsze, w sprawie WTC strona amerykańska prawie w ogóle nie wspomina faktu, że w akcji ratunkowej i odgruzowywania  terenu brali udział Polacy. Świat nie wie tego, że wielu z naszych rodaków zginęło na gruzach WTC.

__________________

(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook