1 grudnia 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Wybiorą najlepszych pedagogów

2 min read

Doroczne marszałkowskie nagrody dla najlepszych nauczycieli będą przyznawane w nowej, prestiżowej formule, podkreślającej rangę tego zawodu i wagę związanych z nim zadań. Na zgłaszanie kandydatów w konkursie Kujawsko-Pomorski Lider Edukacji pozostało już tylko kilka dni – termin upływa z końcem lipca.

– Wakacje szkolne to najlepszy czas na namysł nad funkcjonowaniem systemu edukacji. Zależy nam, by ci, na których barkach spoczywa odpowiedzialność za to, co wynoszą ze szkół nasze dzieci, sami wzorowali się na najlepszych w swojej profesji. By pedagodzy, którzy pracują z zachowaniem najwyższych standardów, mają na koncie istotne zawodowe dokonania, wprowadzają do szkół autorskie pomysły i innowacyjne metody, dzielą się swoim doświadczeniem z innymi, są aktywni środowiskowo i zachęcający do takiej postawy młodych ludzi, stawali się wzorem dla kolegów. Zależy nam też, by nauczyciele wybitni zostali odpowiednio uhonorowani – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

 

Kandydatury mogą zgłaszać organy prowadzące szkoły, przedszkola lub inne placówki oświatowe, publiczne i niepubliczne, dyrektorzy tych instytucji, związki zawodowe i organizacje pozarządowe. Powołana przez marszałka województwa kapituła konkursowa wskaże szesnaście najlepszych. Przywilej wyboru z tego grona najlepszego z najlepszych – Kujawsko-Pomorskiego Lidera Edukacji – zachował dla siebie gospodarz regionu. Z tytułem wiąże się okolicznościowa statuetka. Pozostała piętnastka odbierze równorzędne wyróżnienia, a cała szesnastka także nagrody finansowe.

 

Gala nagrodowa odbędzie się podczas wojewódzkich obchodów Dnia Edukacji Narodowej.

 

_____________________

(red.)

kujawsko-pomorskie.pl

Obrazek: google.pl

 

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook