28 listopada 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Wyborcza, frekwencyjna „agitka” marszałka w mediach społecznościowych i nie tylko

2 min read

Przedwyborczy obłęd trwa, przez Tucholę zaczynają się przewijać znane postaci ze świata polityki, jak zawsze przypominają sobie o nas w takim czasie, później wcale. Marszałek województwa stawia krok przed szeregiem i w mediach społecznościowych, zachęca do wzięcia udziału w wyborach, po co? Sprowokowaliśmy pewną polemikę na ten temat z administratorem FB marszałka, ale była płytka i bez znaczenia.

Akt wyboru do Eurokołchozu, to bardzo indywidualna sprawa każdego człowieka, a agitowanie, czy pójść do urny, czy nie, jest nie na miejscu. Wyborca, nawet leniwy, ma swoje prawa i tylko on podejmuje decyzję – koniec. Oczywiście, rozumiemy podtekst, brzmi on prosto – frekwencja, partie skompromitowane bardzo się boją o jej brak i słusznie, pan  Marszałek zdaje się jest „jedynie słusznego wyznania” a to może zaszkodzić, jak dżuma, pospołu z cholerą.

A co oficjalnie napisano w portalu marszałkowskim?

Nasze województwo potrzebuje własnych reprezentantów w Parlamencie Europejskim. Tylko dzięki nim nasz głos będzie w Brukseli słyszany, a nasze potrzeby i postulaty brane pod uwagę. Jak to sprawić? Wszystko zależy od tego, na ile licznie weźmiemy udział w wyborach 26 maja. 9 maja wystartowała kujawsko-pomorska samorządowa kampania  profrekwencyjna.

 

– Po tych wyborach możemy mieć, tak jak obecnie, trzech posłów do PE, a możemy też nie mieć ani jednego. Tak skonstruowana jest ordynacja wyborcza do Europarlamentu, która, uwzględniając m.in. bezwzględną liczbę oddanych w regionach głosów, premiuje te z największą liczbą mieszkańców. Mniejsze, takie jak nasz, muszą to nadrobić aktywnością obywatelską – wyjaśnia marszałek Piotr Całbecki.

– Ta aktywność nam się opłaci. Także od nas zależy kształt Unii Europejskiej, a także to, na ile Bruksela zechce spełniać nasze oczekiwania i odpowiadać na aktualne i przyszłe wyzwania tak, jakbyśmy chcieli. Pamiętajmy, że 15 lat Polski w zjednoczonej Europie to 15 lat modernizacji, wykorzystanych szans, realizacji inwestycji, na które w innych warunkach nie moglibyśmy sobie pozwolić i  intensywnego rozwoju społecznego.


(mrf.)

FB

kujawsko-pomorskie.pl

Fot. zrzut z ekranu

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook