30 listopada 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Wybory 2014. Nie masz pojęcia jak i na kogo oddać swój głos?

2 min read

Beznazwy-771.jpgTo oczywiste, oddajemy swój głos na twarz, tak naprawdę nie mając pojęcia o tym, jaki jest program ugrupowania w którym znajduje się nasz faworyt.

Stąd problemy, które trwają  od lat! Niestety, media nam tego nie ułatwiają, budząc niezdrowe emocje wokół kandydatów, a skrzętnie omijając program ugrupowań, które zaplanowały plan działania na kadencję i będą się musiały z tego rozliczyć przed społeczeństwem.  Jednak, aby mogło ono ocenić całość działań wybranych w wyborach, musi poznać i to szczegółowo ów plan. To podstawa!

Dopiero później liczyć się będzie osoba, inaczej – twarz. Osoba, która zdecydowała się służyć ogółowi, traci swoją anonimowość, to spora odmiana i nie każdy jest w stanie temu podołać. To istotne, praktycznie dotychczasowa codzienność staje się wyłącznie – historią. Kandydat do którejś z godności staje się obiektem zainteresowań mediów, które w poszukiwaniu sensacji będą zaglądać wszędzie.

Doskonale pamiętamy sceny, gdzie „drapieżni redaktorzy” w poszukiwaniu sensacji dla zainteresowania czytelników kolejnym numerem macierzystego pisma, tropiły lokalnych włodarzy. Wytknięcie czegokolwiek jest kwestią czasu i nie są w tym istotne intencje indagowanego, a zdanie dziennikarza opisującego zdarzenie. Rzetelność dziennikarska? Jest dla wielu „koleżanek i kolegów po piórze” płynna i uzależniona od wielu czynników, dlatego niewielu wierzy w dyrdymały pt. „prasa niezależna”. Z mediami elektronicznymi bywa inaczej, TOKiS jest tego widocznym przykładem, dlatego znajduje się pod ciągłym ostrzałem osób, które czują się zagrożone i… słusznie! Jednak w tym nasza siła!

Kolejne wybory zbliżają się, a wyborcy w dalszym ciągu nie mają zielonego pojęcia kogo wybrać, ułatwimy to, publikując programy poszczególnych ugrupowań, bez prezentacji kandydatów ( zgodnie z zapowiedzią) na łamach TOKiS-a.

Obecnie znamy szczegółowe plany dwóch ugrupowań i to będzie tematem kolejnych dwóch tekstów, które nastąpią po tym. Oczywiście skomentujemy je nawet wtedy, gdy będzie to ze szkodą dla nas – prawda obroni się sama, jak zawsze…

________________

(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook